Черкаські юнаки привезли з Польщі бронзу Кубка Європи

 
   В останнє «Черкаські Мавпи» грали на євроарені два роки тому. Цікаво, що цього сезону жоден із професійних клубів Черкащини з ігрових видів спорту не заявлений на міжнародні ігри. Відбиватися за всіх у сезоні 2009–2010 мають юнацькі команди «Черкаських Мавп». При чому в єврокубках бере участь відразу кілька наших колективів. Один із них – це команда «Країна Баскетболія-95». На початку цього сезону клуб прийняв рішення залишити в команді 1995-го року народження, яка працювала під орудою Валентина Дячука, лише 6 кращих гравців. Однак, попри це, за хлопцями залишили можливість відіграти на євроарені. За для цього команду доукомплектували кращими гравцями 1996-го року народження. Відтак «Країна Баскетболія» на перший тур юнацького Кубку Європи виставила одну з наймолодших команд турніру. Не зважаючи на це, підопічні Максима Мехільсона продемонстрували доволі якісний баскетбол і виграли три  з п’яти матчів. При цьому в програних іграх черкащани  поступилися лише кількома очками своїм опонентам. Цей здобуток дозволив нашій команді виграти почесний бронзовий кубок першого туру юнацького Кубка Європи.
Почесний кубок за третє місце біля ніг черкаської команди
 
Результати першого туру EYBL за участю БК «Країна Баскетболія-95»:
«Країна Баскетболія» – БК «Комаров» (Польща) 62:52
«Країна Баскетболія» – «Огре» (Латвія) 54:58
«Країна Баскетболія» – VEF (Латвія) 59:60 ОТ
«Країна Баскетболія» – «Валмерія» (Латвія) 64:41
«Країна Баскетболія» – «Редзена» (Латвія) 66:34

Ігри другого туру Кубка Європи відбудуться 14–17 січня в місті Комаров Польща.
 
 
Кращий снайпер черкаської команди Антон Білоус № 16 смакує нагородою Кубка Європи

Цікаво й те, що за різницею забитих та пропущених черкащани були другими, однак наша команда в цьому турі не грала з двома лідерами групи D2 – «Бидгощем» та «Вроцлавом». З польськими клубами «Країна Баскетболія» зустрінеться в другому або третьому турі змагань.  До цього часу суперникам нашої команди залишається лише побоюватися лідера «Країни Баскетболії» Антона Білоуса. Капітан черкащан до останнього претендував на звання кращого снайпера турніру, однак, повністю віддавшись командним взаємодіям в заключній грі турніру (7 передач, 13очок), в бомбардирській гонці став другим, почесне 4-те місце в цій номінації – за ще одним черкащанином – Даніілом Іскаковим. Однак для тренера черкаського колективу Максима Мехільсона індивідуальні визнання відходять на другий план. Найголовніше для нього на міжнародній арені – здобуття неоціненного досвіду для його гравців.

Турнір в Євролізі для гравців 1995-го року народження ми розцінюємо як вагомий міжнародний досвід. Адже до цього ці хлопці брали участь виключно в домашніх турах Євроліги. Як я вже й говорив, зараз у нас не стоїть завдань здобувати кубки та нагороди, першочергова мета – отримати запас ігрового досвіду та навчитися грати в змістовний баскетбол. У нас взагалі вийшла нестандартна ситуація. На цей турнір ми зібрали збірну 1995-1996-го років. Відтак, певна незіграність призводила до того, що ми невдало розпочинали ігри і, як не дивно, перелом і гру приносили саме гравці 96-го року народженя, в яких побільше міжнародного досвіду. Якщо говорити загалом, я задоволений виступом своєї команди, хоча завжди хочеться кращого, адже два матчі ми програли з мінімальною різницею. Хочу висловити велику подяку тренеру Валентину Дячуку, який до цього працював з командою 95-го року – це, насамперед, його успіх.

Сьогодні ви виступаєте в юнацькому Кубку  Європи. Наскільки можливо цій команді пробитися до Євроліги і як це зробити?
– Чемпіонат Євроліги розпочинається з чотирнадцятирічного віку гравців. У першому сезоні участь у цьому турнірі бере 32 команди. В результаті, 16 кращих клубів потрапляє до Євроліги, решта відсіюється в Кубок Європи. В минулому році хлопці 1995-го року не зуміли пробитися до Євроліги. Те, що рівень цих двох турнірів відрізняється – зрозуміло, однак є певні нюанси. Приміром, переможець першого туру в нашій групі – польська команда «Бидгощ» минулого року не брала участь в єврокубку, а цьогоріч вона заявилась замість колективу, який відмовився від участі в Кубку Європи. Команда, зважаючи на її рівень, має грати в першому дивізіоні, однак вона виступає в нашій лізі. А щодо виходу в Євролігу, цю путівку отримає лише переможець Кубку Європи, якого визначать в кінці сезону у фіналі чотирьох.
 
– В яких матчах першого тура Кубка Європи вдалося показати найкращу гру?
– Найкращою грою я вважаю матч з «Редзеною», де ми здобули перемогу з різницею в 22 очки. При чому реалізували більше 50-ти відсотків кидків, забили 8 дальніх. Дійсно, в цій грі у команди все виходило і в захисті, і в нападі. І звісно, запам’ятався матч з «Валмерією». Це, взагалі, команда, в якій найвищі гравці в Латвії цього віку.  До матчу дивилися майже всі ігри за участю латвійців, в них команда здавалася просто непрохідною. Однак, коли почали грати в стиковому матчі за третє місце, ми виявилися кращими. Був певний мандраж, адже ми грали дуже відповідальний матч, проте, коли хлопці заспокоїлись, нам вдалося показати змістовний баскетбол.