Ейнар Йохансон: «Черкаські Мавпи» вийдуть до 1/4 з першої позиції!

        Сьогодні о 19.30 за київським часом баскетболісти ісландського «Нярдвіка» вперше вдихнули черкаське повітря. За для цього ісландці витратили на дорогу шість годин. До того ж, в дорозі потрапили в пікантну ситуацію. Здається чи не всіх команд, які приїздять до Черкас на євроматчі спіткають дорожні пригоди. Ще зовсім нещодавно «ЦСКА – Самара» через страшенну непогоду в Москві користувалася послугами двох аеропортів. Тепер баскетболісти «Нярдвіка», ще задовго до самого матчу «Кубку виклику» змушені були демонструвати свою фізпідготовку. Справа в тому, що шлях до України ісландців лежав через два квитки: «Рейк’явік – Амстердам» і «Амстердам – Київ». А проміжок між рейсами вимірювався хвилинами. Ось тут то їм і довелось побігати, щоправда замість м’яча гравців у руках був багаж. Незважаючи на виснажливу поїздку наставник «Нярдвіка» і водночас найтитулованіший тренер Ісландії – Ейнар Йохансон був зовсім не проти перекинутися кількома словами з автором цих рядків.
     - Ейнаре, ваша команда, програвши всі чотири матчі, втратила будь які шанси на продовження боротьби за евротрофей, які ж завдання ви будете ставить перед своїми підопічними на останні дві гри, а зокрема на матч з «Черкаськими мавпами»?
     -  Ми розуміємо, що це буде дуже важка гра, але все ж ми постараємось дати бій одній з кращих команд цього турніру. Я гадаю, що головне – відпрацювання гравців на кожному клаптику паркету. Як що воно буде я задовольнюсь будь яким результатом, чи то поразкою, а чи перемогою.
      - Незважаючи на те, що ваша команда на внутрішній арені знаходиться на провідних ролях повернулися в евробаскетбол після 14-ти річної перерви ( 92-й рік участь в Euro Cup). Чи не важко це було зробити після такої тривалої перерви?
      - Так, дійсно з цим пов’язано дуже багато нюансів, але навіть зараз ми не можемо сказати що в Європі на всі 100 відсотків. Справа в тому, що домашні матчі моя команда проводе на паркеті «Кефлавіка», що звісно їй не на руку. Місто, де проживає наша команда – Нярдвік має лише 3 тисячі жителів! Що розумієте, само по собі, не може забезпечити якоїсь потужної інфраструктури. Але в Нярдвіку чи не половина населення закохана в баскетбол. Коли ти звикаєш до такої шаленої підтримки обійтися без неї просто не можеш. А на євроарені ми в повну силу, нажаль, її так і не відчули.
   -   «Нярдвік» програв всі чотири матчі «Кубку виклику» при цьому в двох з них лише з різницею в 2 очки (з «Мавпами» та «Самарою»). Чого не вистачає команді в заключній фазі матчу? 
  - Справа в тому, що в обох цих матчах ми зуміли наздогнати свого суперника лише за рахунок їх численних помилок. І як на мене використовувати чужі огріхи - це один з основних чинників перемоги в сучасному баскетболі. Проте до кінця довести розпочату справу моїм підопічним не вдалось. Просто клас суперників був значно вищий. Загалом же «Нярдвік» має лише трьох виконавців високого класу. А це Єб Івей, Ігор Белянскі та Брент Бірмінган ( доречі останній за сімейними обставинами до Черкас не прилетів). Звісно з огляду на це ставити перед командою якісь надзавдання просто безглуздо.
      Які прогнози підсумкового розподіл місць у групі?
      - Безумовну у нас одна з найсильніших груп «Кубку Виклику» в якій зберігають непогані шанси на вихід в наступний раунд три команди. Гадаю що в плей-оф потраплять «Мавпи» та «Самара». При чому черкащани зроблять це з першої позиції, адже як на мене, в них більш збалансований склад.
 
Бесіду вів В’ячеслав Лопушанський