Чемпіонат України: прев'ю до одинадцятого туру

 
29-30 січня відбудуться матчі 11-го туру Чемпіонату України з баскетболу серед чоловічих команд.
 
Група А
 
Криворізький КТУ, який після двох домашніх перемог над «Авантажем-Політехніком» значно покращив власне турнірне становище, приймає свого найближчого конкурента – кременчуцький «Кремінь». Наразі команди, які посідають п’яте та четверте місця турнірної таблиці відповідно, відділяє одна перемога. В першому колі суперники обмінялися перемогами у Кременчуці – після 70:86 у першій грі господарі зуміли взяти реванш – 76:55. Не менш цікаве протистояння очікується й цього разу. Тоді одним із найактивніших у складі кременчуцької команди став Олександр Овчаренко, котрий до 16 очок, 9 підбирань, 5 передач і 3 перехоплень у першій грі наступного дня додав 15 очок, 8 підбирань і 3 перехоплення. У складі КТУ відзначився Сергій Нетреба (20.5 очка + 8.5 підбирання + 4 перехоплення в середньому за сумою двох матчів).
 
Втім, центральне протистояння у групі «А» відбудеться в Харкові, де місцевий «Авантаж-Політехнік» проведе два матчі проти запорізького «Авіастару». Підопічні Валентина Кулібаби посідають другу сходинку турнірної таблиці (9 перемог/7 поразок). Запоріжці, у свою чергу, перебувають на третьому місці (9 перемог/5 поразок). Попередня зустріч команд так і не виявила сильнішого, адже, поступившись у першій грі з рахунком 74:93, наступного дня «Авіастар» відігрався – 77:71. У складі запоріжців дабл-даблом у першій грі відзначився Ярослав Квітковський (20 очок + 10 підбирань), у другій до аналогічного показника впритул наблизився Юрій Тороп (24 очка + 9 підбирань). Лідер харків’ян Тимур Арабаджи, як завжди, став найрезультативнішим гравцем своєї команди (28 очок + 3.5 підбирання в середньому за сумою двох матчів).
 
 
Група Б
 
Безумовно, центральна дуель другого кола – зустріч лідера групи «Б» «Черкаських Мавп» (17 перемог/1 поразка) із луцьким «Волиньбаскетом» (14 перемог/2 поразки). Нагадаємо, що команда Сергія Смітюха стала єдиною, кому вдалося завдати поразки «Черкаським Мавпам» у Чемпіонаті України за останні півтора роки – 71:60, але у другому матчі команда Володимира Холопова відігралася з рахунком 80:67. Найрезультативнішим гравцем у складі «Волиньбаскету» став Ігор Пелипейко, чий очковий доробок склав 17 пунктів у першому матчі та 21 – у другому. Капітан «Мавп» Володимир Журжій відзначився 10 очками та 5 перехопленнями у першій грі й 22 очками та 3 підбираннями у другому матчі.
 
Напередодні вирішального протистояння головні тренери обох команд дали коментарі офіційному сайту БК «Черкаські Мавпи».
 
Володимир Холопов, головний тренер БК «Черкаські Мавпи»:
 
«На матчі проти «Волиньбаскету» налаштовуємося дуже серйозно, адже це єдина команда, якій вдалося обіграти нас за останні півтора року. Борги потрібно обов’язково повертати, тож чекаємо команду з Луцька з подвійною мотивацією: показати якісну гру та поквитатися за поразку в першому колі. Приємно, що і всі наші гравці зараз у строю, єдиним, хто пропустить перший матч, буде Євген Коров'яков, який у попередньому турі отримав дискваліфікуючий фол. Сподіваємося також здивувати суперника, адже спеціально під матчі ми готуємо кілька тактичних змін. Якщо порівнювати нашу команду з тією, яка восени вже грала проти «Волиньбаскету», то вона зробила якісний крок вперед. Особливо це стосується задньої лінії, з приходом у команду Цьопича та Короткова ця ланка виглядає зовсім по-іншому. Щодо нашого суперника: «Волиньбаскет» – дуже непроста команда, яка якісно та агресивно захищається і має непогані фізичні кондиції».
 
Сергій Смітюх, головний тренер БК «Волиньбаскет»:
 
«Спрогнозувати результат не беруся, але я переконаний, що матчі в Черкасах будуть цікавими, і ми ставимо за мету знову обіграти «Мавп». Зараз у нас доволі збалансована команда, і я не погоджуюся з тим, що наші резервісти серйозно програють основі. Справа в тому, що гравці нашої стартової п’ятірки мають за спиною серйозний досвід виступу на високому рівні, більшість запасних в силу свого віку цього не мають. І тут головна проблема лежить не у кваліфікації, а у психології запасних гравців. До мінусів своєї команди можу зарахувати хіба що нестабільну гру гравців задньої лінії. Щодо суперника, то «Черкаські Мавпи» – добротна команда. Причому, я знаю, що черкасці, порівняно з першим колом чемпіонату, підсилили свій склад кількома якісними баскетболістами».
 
Аутсайдер групи «Тернопіль-ТНЕУ» (0 перемог/16 поразок) приймає «Пульсар» (5 перемог/11 поразок), який переживає ігрову кризу, пов’язану насамперед із травмами провідних виконавців. У першому колі рівненська команда завдала супернику з Тернополя двох поразок – 80:55 та 78:61. Кращим гравцем у складі «Пульсару» тоді став В’ячеслав Ковалевський (19 очок + 5.5 підбирання + 2.5 перехоплення + 2 передачі в середньому за сумою двох матчів), однак цього разу капітан, що днями переніс операцію на коліні, не зможе допомогти своїй команді. У складі «Тернополя» яскраву гру продемонстрував Сергій Телешко (22 очка + 10.5 підбирання + 2 блок-шоти в середньому за сумою двох матчів).
 
Чернівецька «Стріба», яка перебуває на п’ятій сходинці турнірної таблиці (3 перемоги/15 поразок) зіграє з білоцерківським «СпортЛіцеєм» (9 перемог/7 поразок). У першому колі підопічні Юрія Дятловського обмінялися з чернівчанами перемогами – 98:83 та 71:77. Що цікаво, саме успіх у Білій Церкві став першою перемогою «Стріби» в чемпіонаті. У складі чернівецької команди обидва матчі на високому рівні провели Дмитро Ігнатенко (19.5 очка + 8 підбирань у середньому за сумою двох матчів) і Володимир Зелений (16 очок + 11 підбирань у середньому за сумою двох матчів) У складі «СпортЛіцею» дабл-даблом у першій грі відзначився Олег Горобець (26 очок + 10 підбирань), у другій – Володимир Телегін (14 очок + 10 підбирань).