Пройшов семінар для арбітрів і комісарів Суперліги

    Як повідомляє медіа-центр ФБУ 24-25 серпня у Києві на базі «Олімпійська» проходить семінар для арбітрів і комісарів Суперліги. Подібні семінари відбуваються двічі на рік – на початку і в середині сезону.
  Напередодні у Черкасах і Рівному відбулися суддівські семінари, у яких взяли участь судді та комісари, які обслуговуватимуть Вищу, Першу й дитячу ліги.  
 
  Відкрив роботу семінару генеральний директор Суперліги Альгімантас Павілоніс. Він зауважив, що минулий сезон видався досить тяжким, 18 разів збиралася суддівська комісія, але в основному всі претензії, які розглядалися, були на рівні емоцій. «Нарешті приходить розуміння того, що баскетбол – це спорт, де і той, хто слабший може перемогти того, хто сильніший», - підкреслив пан Павілоніс. Голова суддівського відділу ФБУ, арбітр ФІБА Володимир Драбіковський наголосив, що питаннями номер один, де арбітрам і комісарам потрібно покращувати професійну майстерність є управління грою і механіка суддівства. «Новинкою» нинішнього семінару стануть відеотести, вони заплановані на 25 серпня.
 
  
    На запрошення Федерації баскетболу України з лекцією на тему «Управління грою» виступив арбітр ФІБА Борис Рижик. Ключовими тезами його виступу були такі вислови: « Впевненість і довіра до арбітра мають бути очевидними. Вирішив: фол, - значить фол!», «Суддя повинен помітити будь-що раніше, ніж це помітив хтось інший», «Суддя має задати тон і встановити стандарт гри». На прикладах відеофрагментів матчів присутні колективно розбирали суддівські помилки і шукали можливі рішення запропонованих ситуацій. По обіді критерії суддівства та ігрові ситуації учсники семінару обговорювали в групах.
 
   Черкащину на цьому семінарі представляв Олександр Нагорний, який в новому сезоні вже традиційно судитеме матчі Суперліги.