Баскетбольні вболівальники - енергетичні вампіри?

Виявляється не просто так виникникає  бажання поспостерігати за баскетбольними баталіями і відповідно повболівати за певну команду.
Ген боротьби
За твердженнями американських психологів, однією з причин того, що ви хочете стати пасивним співучасником спортивного змагання, є первісний інстинкт.
У первісних племенах чоловіки займалися в основному тим, що бігали з дрючками за здобиччю. Сповнений жорстокого та грубого насилля спосіб життя, за версією психологів, створив у генетичному механізмі людей постійну зарядженість на поєдинок. Необхідність у боротьбі за життя зникла, а от зарядженість на поєдинок залишилась.
Чоловіки шукали будь-який привід для поєдинку. Одні пішли активним шляхом - стали учасниками змагань. Більшість же людства - стали глядачами спортивних змагань. І що цікаво: вболівальники відчувають себе учасниками спортивних дійств. Адже крім щирого бажання виграшу для того чи іншого персонажа ігрового поля, ми бажаємо перемоги ... собі! До цього нас підштовхує ген боротьюи за перемогу.
Вболіваючи, відпочиваємо
Є ще один погляд на виникнення вболівальницького інтресу, який запропонував доктор біологічних наук, професор, завідувач кафедри анатомії Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького Володимир Лизогуб.
На його думку, все пов'язано із структурою біополя людини. Давно доведено, що згустки тонкої енергії утворюють навколо живих організмів своє біополе.
Як пояснює Володимир Лизогуб, саме переживання за те, що відбувається на майданчику, як не дивно, відновлює біополе вболівальників. Вони також отримують заряд від самих спортсменів, які в боротьби випромінюють великий енергетичний потенціал. Ще одним із джерел поповнення енргії є сусіди-вболівальники. Твердження про те, що вболівальники відпочили на матчі, фактично означає, що вони відновили своє біополе.
Таким чином, можна зробити висновок, що один із варіантів пояснення виникнення інтересу до спостереження за спортивними подіями пов'язаний із потребою людини (на рівні підсвідомості) поповнити енергію свого біополя. А простіше - це ні що інше, як енергетичний вампіризм.