Плюси - в мінусах

   На носі Різдвяні свята і Новий рік, але якщо хтось думає, що всі без виключення клуби відпочивають, а їх гравці і керівництво тільки тим і займаються, що вибирають подарунки близьким і друзям, то помиляється. Хоча якраз баскетболісти, напевно, залишаються ненайзавантаженішими в цій схемі, тоді як функціонерам доводиться напружуватися серйозніше. 
   Судіть самі, закінчився перший раунд єврокубків, і на ринку з'явилися виконавці зі складу клубів-невдах – чудова можливість доукомплектовуватися в тій або іншій позиції. Хтось займається глобальнішими завданнями – підшукує коуча. Але зараз мова піде не про те, що може відбутися в теорії, а про те, що вже встигло трапитися на практиці за минулі три місяці.
   Боротьба, що розгорнулася в Суперлізі, цього разу цікава як ніколи. Хоча чемпіонат як і раніше розбитий на групи, проте відстань між першою і другою, а також другою і третьою зовсім невелика. Ну а зараз, як мовиться, ближче до тіла.  Квартет лідерів розташувався таким чином, що "Хімік", що йшов четвертим, теоретично за два тури може опинитися на першій позиції. Южненці стартували не дуже вдало в Суперлізі і відразу опустилися в середину пелетона, звідки підніматися було непросто. Частково труднощі були пов'язані з помилками в клубній селекції, яка запланувала взяти до команди Сашу Братіча, який мав контракт, що діяв, з ізраїльськимклубом.
   Через пробоїну в позиції «легкий форвард» і просочилися три поразки на внутрішньому фронті і фіаско не євроарені, де підопічні Мітровича не змогли пробитися в наступний раунд. Але коли "Хімікові" вдалося підлататися шляхом придбання третього номера Седріка Хендерсона, справи у южненців різко покращилися. Лідер команди Уайкин Келлі, отримавши непогану підтримку з боку, повів за собою партнерів, і зупинити цю компанію, що розігралася, з її традиційним акцентом на захист, не зміг навіть чемпіон країни "Азовмаш".
  На жаль, в європейських баталіях представникам Південної Пальміри це не допомогло, і максимум, чого вдалося досягти, так це відчути швидше моральне задоволення від перемог в матчах з «Баронсом» і підмосковним «Динамо».
   Розташування «хіміків» під лідерами було цілком прогнозованим, так само як і цілком очікуваною була присутність в четвірці "Черкаських мавп". Проте мало хто підозрював, що останні в нинішньому сезоні виглядатимуть так сильно, агресивно і у результаті розглядатимуться не тільки як майбутні учасники півфіналу, але чом би і не фіналу?!  
 Зважаючи на той факт, що черкащани в міжсезонні посилювалися переважно за рахунок гравців, які недогодили "Азовмашу" і "Києву", досягнення «мавп» набувають особливої ваги. Безперечним козирем команди є її головний тренер Андрій Подковиров, що сколотив серйозну «банду», який зумів її максимально мотивувати.
Саме «помаранчево-чорним» належить найгучніша сенсація поточної першості – велика перемога в лігві "Азовмаша", де той не поступався вже ой як довго. Якби Фортуна була розташована до Джонсона і Казлаускаса трохи більше, представники Черкас могли б віскочити і на першу позицію в турнірній таблиці. Проте «вовкам» вдалося накивати п’ятами від «мавп» і зберегти лідерство за собою. Останні, до речі, володіють одним із найзбалансованіших складів в Суперлізі і, навіть, мають можливість здійснювати чи не рівноцінні заміни по ходу матчів, з чим в минулому чемпіонаті були величезні складнощі.  "Азовмаш" спочатку розчаровував. Клубна селекція не принесла очікуваних плодів, а з трійки передсезонних придбань геть відправилася пара – Маккой і Радуловіч. Було б добре якби тільки до цих хлопців були претензії: слабким виглядав колектив в цілому і Ель-Амін зокрема.
   Звичайно, по амбіціях клубу, який серед своїх завдань анонсував попадання у фінал чотири Кубка Європи, був завданий серйозного удару. Відносно спокійним в ситуації, що склалася, залишався Рімас Гирськис, який абсолютно вірно коментував ситуацію, посилаючись на те, що висновки робити дуже рано. "Азовмаша" темп набирав достатньо поволі, але упевнено і виконала завдання-мінімум – гарантувала собі місце в наступному раунді Кубка Європи і не відпустила далеко конкурентів по внутрішньому чемпіонату, тримаючи ситуацію під контролем.
  По суті, якщо об'єднати всі можливі результати клубів, маріупільці обійшли і БК "Київ" і "Хімік", які вилетіли з єврокубків. Та перевага, якою володіють на дану хвилину «вовки» в Суперлізі, означає не так багато, оскільки до вирішальних поєдинків на внутрішній арені ще о-го-го як далеко, а ось з міжнародними надіями столичні і южненці вже попрощалися.
  Як би привабливо не виглядала перша строчка киян у вітчизняному чемпіонаті, сезон частково вже провалений. Хитання керівництва "жовто-зелених" в стратегії, промахи селекційного характеру і спроба (часто всупереч здоровому глузду), заграти свою молодь – принесли свої плоди, тільки ось абсолютно неприйнятні.  Вліт "Києва" в слабкій групі Кубка Європи і при вельми слабкій командній грі колективу, що складається з вельми непоганих виконавців. Що може бути гірше? Тренерська відставка напрошувалася сама собою і не примусила себе довго чекати. Віктор Бережний пішов з поста головного столичних, не маючи жодної поразки в рідній першості, але поступив він, треба визнати, цілком логічно.
   Також БК "Київ" почав позбавлятися від баскетболістів, на його думку, що не влаштовують запити "жовто-зелених". Так, вільними агентами стали Леонід Яйло і Дмитро Дятловський.
   Своє п'яте місце з успіхом відстояли сумчани, яким вдалося залишити позаду таких конкурентів, як "Миколаїв" і "Дніпро". Проте, дивлячись на календар другого кола, збереження цієї позиції для "Сумихимпрома" стане справою вельми проблематичним.
  Не варто забувати і про "Одесу", яка багато втратила на старті чемпіонату, але, отримавши матеріальну стабільність, здорово рвонула навздогін, думається, не тільки за місцем у вісімці. Про "Миколаїв", що відмінно починав, дещо “загубився” після турне в США, але продовжує вдавати із себе той самий міцний горішок, розгризти який буде дуже нелегко будь-кому із фаворитів.
   Так вийшло, що вісім клубів вже залишилося позаду, і можливо, саме вони увійдуть до плей-офф.
    При всій пошані до "Будівельника" і "Крівбассбаскету", ці колективи виступають не так стабільно, як вказані вище клуби. До того ж у цієї пари не передбачається того імпульсу, що повернув до життя одеситів.  Тріо аутсайдерів не міняється останні роки, правда зараз від нього, вірогідно, повинна буде відколотися "Львівська політехніка". З дня на день повинен визначитися новий головний тренер цієї команди, а там, дивись, і результати покращають. Проте президент львів'ян Ігор Савицький вже зараз говорить про те, що сезон можна вважати провальним і клуб починає працювати з прицілом на майбутнє.
Як не крути, а все менше залишається сумнівів відносно того, що нинішня Суперліга стане однією з цікавих в історії українського баскетболу.