"Черкаські Мавпи" на передодні Нового року. Підсумки І кола XVI Чемпіонату

   Напередодні Нового року настав час підбивати підсумки І кола XVІ Чемпіонату України. За словами головного тренера “Мавп” Андрія Подковирова, цей Чемпіонат став особливо цікавий тим, що всі команди посилилися порівняно із попередніми сезонами, а змагання між ними стали жорсткішими. У таких умовах черкаська команда зуміла вибороти друге місце серед команд-суперниць.
  Цей рік став європейським дебютом черкащан. “Черкаські Мавпи”, окрім боротьби за чемпіонство у суперлізі України, стали учасниками змагань Європейського Кубку Виклику, вийшовши до плей-оф у із другого місця у своїй підгрупі. У наступному колі європейських змагань черкащани зустрінуться із українською командою “Дніпро”. Неоднарозово протягом першого туру Кубку Виклику поставало питання про те, що зустріч саме із співвідчизниками могла бути небажаною. Проте Андрій Подковиров, зауважив, що для нашої команди не принципово хто буде суперник, адже мета команди – це перемога у змаганнях, тому так чи інакше “Мавпи” зустрілися б з “Дніпром”. І додав: “У Дніпропетровську ігри складаються напружено і конфліктно завжди піднімаються питання суддійства. Це відволікає і змушує думати команду не тільки про баскетбол. Такі ситуації впливають на результат гри”.
    Кінець сезону позначився для команди досить помітним спадом, який загострився через травми Роландаса Ярутіса та Юрія Лохманчука. Андрій Подковиров: “Ситуація, яка склалася із Роландасом Ярутісом була неочікуваною. Він травмувався у грі з “Дніпром” та після цього грав вже із порваними зв’язками. Лише на хірургічному столі виявилося, що травма серйозніша, ніж ми вважали. Маємо надію, що він повернеться до рядів команди до 1-15 травня. Щодо Юрія Лохманчука, то він має вступити у ІІ коло змагань приблизно із лютого.”
   До того ж у команді поменшало американським легіонером. “Мавпи” відмовилися від послуг Чарльза Госи. Як прокоментував Андрій Анатолійович, від нього більше не  було загрози для суперників на ігровому майданчику, а саме цього вимагали поставленні перед ним завдання. На даний момент команда потребує іншої швидкості та іншої фактури гравців.
   На місце Чарльза Госи та Ярутіса команда запросила двох інших легіонерів – американця Кеніела Діккенса та латвійця Едмундса Валейка. Андрій Подковиров повідомив, що Діккенса запросили саме перед новорічними святами, щоб він мав змогу зігратися із командою, а також оцінити потенціал нового легіонера.
   Кеніел Діккенс потрапив із корабля на бал. Американець у свій перший матч за “Мавп”  фактично з літака вийшов на паркет. Але незважаючи на втому, після матчу у Миколаєві, тренер відмітив, що новий легіонер має високий потенціал, майстерно виконує трьохочокові кидки і вже може грати на позиції перших номерів.
   Цього сезону по різному складася доля у команді і молодих гравців. Павло Цьопич, як зауважив Андрій Анатолійович, був кращим у своєму віці і своєму амплуа. Але його можливість продовжити свою кар’єру у “Мавпах” ще не визначена. На запитання про те, чи залишиться Павло у складі “Мавп” тренер відповів: “Як далі буде розвиватися спортивна кар’єра Павла – у його власних руках. Але ми не можемо собі дозволити чекати поки гравець “підтягнеться”, ми не маємо для цього часу”.
   Не лише “Мавпи” цього року змінили склад. Головні суперники черкащан теж змінюють у командах дійових осіб. Андрій Подковиров: “Щодо наших суперників, можу сказати, що наприклад “Азовмаш” змінюватиме гравців і вони посилятьс стількома гравцями, скількома буде необхідно. Южний “Хімік” серйозно посилився цього сезону, підписавши Хендерсона, який власне і завершив посилення команди. Южненці заграли по-іншому після того, як американець вступив до рядів Южного. У складі БК “Києва” цього сезону був ряд наших виконавців, яких кияни  практично не випускали на паркет. Можу сказати все ж, що Київ мав  збалансований склад на всіх лініях. Як гратиме клуб  після приходу нового тренера, я не можу сказати. Зрозуміло лише одне, що “вовки” не змінили головної мети – грати у фіналі”.
  Кирило Погостінський підсумував результати трансферу цього сезону: “Щодо Станіслава Балашова та Олександра Рибалко, яких запросили до МБК “Одеси”, то результатами його гри одеський клуб цілком задоволений. Цього року керівництво “Львівської Політехніки” взяло в аренду двох гравців – Івана Гілевича і Констянтина Шакулу. Вони не відповідали поставленим перед ними задачам у “Мавпах”. Ми наглядали за їх розвитком у лавах іншого клубу. На жаль, ні Гілевич, ні Шакула не показали відповідного рівня гри, який від них очікувався і їх обох звільнили. Тепер Іван Гілевич можливо гратиме за “Миколаїв”, або за кордоном.”.
   Натомість молодий і перспективний центровий “Мавп” Кирило Фесенко відзначився яскравими слем-данками і блок-шотами як у змаганнях Українського чемпіонату, так і в іграх європейського Кубку Виклику. Такі результати природньо викликали ряд питань щодо планів на майбутнє самого Кирила, який відповів: “У кожного гравця є свої мрії. Я хотів би потрапити на драфт в НБА.. Але також я хочу і надалі грати в “Мавпах”.
  На запитання журналістів, кого б із гравців “Мавп” можна виділити як лідера команди, Андрій Подковиров зазназначив, що  нашій команді немає яскраво вираженого лідера і це є її сильною стороною. Тому що “Мавпи” сильна команда і кожен її виконавець може бути лідером гри. Якщо команда слабка, то її не зможе витягнути один лише лідер, яким би він не був сильним гравцем.
  Офіційно за підсумками опитування минулого місяця, найкращим гравцем серед команд суперліги став американський легіонер “Черкаських Мавп” Артур Джонсон, цілі на найближче майбутнє якого, збігаються із метою команди: “Мої найближчі плани – допомогти “Мавпам” стати чемпіоном”.