Суперліга. Матчі суботи. Перемагають господарі

"Говерла" - "Миколаїв" 66:65
"Говерла» здобула одинадцяту важку перемогу в сезоні, лідируючи за цим показником серед інших команд Суперліги. Незважаючи на скромні шість очок у заключній чверті, підопічні Євгена Мурзіна втримали переможну різницю в рахунку в матчі з «Миколаєвом» – 66-65. Вагомий внесок в успіх івано-франківців зробили не лише Ярослав Лемик і Брайан Грін, які стали найрезультативнішими гравцями зустрічі, а й екс-«корабел» Ігор Сільковський.

Протягом першої половини матчу дальня артилерія гостей, у складі яких єдиний триочковий реалізував Джером Колмен, не спрацювала. Натомість «ведмеді», завдяки спурту наприкінці другої чверті, повели в рахунку 37-27. Крім того, не пішла гра в лідерів «Миколаєва» Родні Гріна та Олексія Онуфрієва, що за дві десятихвилинки не реалізували жодного кидка з гри.

Тож другу половину Ярослав Лемик, котрий ще до великої перерви приніс «Говерлі» 10 очок, і партнери розпочали за доволі комфортної переваги. За десятиочкової різниці на користь івано-франківців команди розпочали й заключну чверть. Розрив у рахунку міг бути більшим, якби не результативний відрізок у виконанні форварда «Миколаєва» Івана Гілевича та кидки з-за дуги, що нарешті почали залітати в кільце «ведмедів». Утім, незважаючи на вкрай нервову кінцівку поєдинку, «Говерлі» вдалося вистояти під натиском суперника.

Ярослав Лемик і Брайан Грін принесли своїй команді по 14 очок, а також відпрацювали на підбираннях – 11 зібраних відскоків на двох. Ігор Сільковський у грі зі своєю колишньою командою відзначився 12 очками.

Найрезультативнішим гравцем у складі «Миколаєва» став Іван Гілевич, на рахунку якого 13 очок. По 10 очок здобули Родні Грін і Джером Колмен.

"Дніпро" - "Київ" 92:85

Дніпро» виборов останню путівку до Кубка Суперліги, здолавши «Київ» в овертаймі одного з найцікавіших матчів сезону з рахунком 92-85. Вирішальним став кидок Кінтела Вудса, котрий провів найкращу гру в майці дніпрян. Однак не можна не відзначити й інших баскетболістів у складах обох команд, що влаштували для вболівальників справжнє свято баскетболу, в якому була і боротьба, і безліч яскравих моментів.

Завдяки активності Кінтела Вудса та Максима Корнієнка, господарі впевнено виграли дебютну десятихвилинку. Настрою баскетболістам «Дніпра» додавала й чудова підтримка фан-сектору. На старті другої чверті перевага підопічних Дениса Журавльова сягнула 14 пунктів. Здавалося, що два поспіль кидки з-за дуги у виконанні Руслана Отверченка дещо пригасили запал дніпрян. Однак вони продовжували домінувати на паркеті «Метеору» – 41-27 за підсумками першої половини.

Але наполегливість баскетболістів «Києва», насамперед Руслана Отверченка та Гарі Ервіна, котрі повели партнерів за собою, дозволила їм відіграти відставання й на початку четвертої чверті – зрівняти рахунок. А після влучного дальнього кидка свого капітана гості вийшли вперед – 63-60. Заключні хвилини поєдинку команди провели на зустрічних курсах, а після того, як на останніх секундах основного часу Стівен Буртт й Артем Швець обмінялися неймовірними дальніми пострілами, настав не менш напружений і цікавий овертайм.

На початку додаткової п’ятихвилинки кожна з команд реалізувала низку атак, зберігаючи рівний рахунок на табло, проте триочкові Кінтела Вудса й Стівена Буртта вивели «Дніпро» вперед – 85-81. Утім, плеймейкер господарів майже одразу ж після цього отримав п’ятий фол і вирушив на лаву, щоб уже звідти підтримувати партнерів. Пристрасті на паркеті сягнули кульмінації, однак після того, як Кінтел Вудс збільшив перевагу власної команди до чотирьох пунктів, шанси «Києва» на успіх стали мінімальними.

Саме американський форвард став найрезультативнішим гравцем зустрічі, здобувши в підсумку 25 очок і зібравши 6 відскоків. Стівен Буртт відзначився 19 очками й 4 підбираннями. Дабл-дабл (17 очок + 10 підбирань) оформив Максим Корнієнко. Одного зібраного відскоку для повторення подібного досягнення не вистачило Чарльзу Томасу (17 очок + 9 підбирань). Деррік Лоу записав на свій рахунок 13 очок і 5 підбирань.

Капітан «Києва» Артем Швець, який реалізував 5/9 дальніх кидків, став автором 18 очок, додавши до них 8 підбирань. Вернон Гудрідж заніс до свого активу 17 очок і 10 підбирань, Руслан Отверченко – 17 очок, продемонструвавши при цьому чудовий відсоток реалізації з-за дуги (5/6). По 12 очок столичній команді принесли Деррік Зіммерман і Гарі Ервін.

"Дніпро-Азот" - "Хімік" 84:78
Сергій Горбенко став найрезультативнішим гравцем матчу, в якому «ДніпроАЗОТ» обіграв «Хімік» із рахунком 84-78. Захопивши ініціативу ще в дебюті поєдинку, господарі лідирували протягом усього поєдинку та здобули закономірну перемогу.

Уже стартовий ривок дніпродзержинської команди збентежив гостей, які програли першу чверть із рахунком 15-26. Протягом наступних десяти хвилин «Хімік», у складі якого найбільшою активністю вирізнялися Даррелл Мітчелл і Кріс Монро, спробував відіграти відставання. Однак це завдання підопічним Дарко Руссо довелося відкласти на другу половину, адже перша завершилася з рахунком 49-41 на користь «ДніпроАЗОТу».

Але протягом третьої чверті Сергій Горбенко та партнери збільшили власну перевагу до тринадцяти пунктів. Здобутого гандикапу «ДніпроАЗОТу» вистачило для того, щоб довести матч до сьомої перемоги в сезоні. Хоча саме наприкінці матчу южненці, навіть незважаючи на втрату Даррелла Мітчелла через перебір фолів, мали шанс схилити шальки терезів на власну користь.

У загальному підсумку Сергій Горбенко відзначився 21 очком. 17 очок і 9 підбирань заніс до свого активу Майкл Даніген. Маріо Літтл став автором 15 очок, 7 підбирань і 4 передач. По 10 очок дніпродзержинській команді принесли Стенлі Прінгл і Леонід Стефанишин.

Найрезультативнішим гравцем «Хіміка» став Кріс Монро, в активі якого 17 очок, 6 передач і 4 підбирання. По 16 очок на свій рахунок записали Даррелл Мітчелл і Рейшон Террі. 14 очок здобув Предраг Мілетич, 10 очок – Аарон МакГі.