"Черкаські Мавпи" - БК "Дніпро" 93:87 (29:23, 24:26, 21:17, 19:21)

Баскетбольний календар січня для черкаських шанувальників можна розділити на матчі з «Дніпром» та з іншими суперниками. При чому перших аж ніяк не буде менше. Третє очне протистояння навряд чи чимось відрізнялось від попередніх двох: знову непримириме суперництво, знову багато боротьби і знову купа помилок, як від гравців так і від арбітрів. Хіба що певну різницю можна було відчути, зайшовши до ПС «Будівельника», замість півтисячі фанів, які прибули з Дніпропетровська на матч Кубку  Виклику, сьогодні можна було побачити лише сотню. Щоправда і ця кількість, з урахування фанського руху в Українi, суттєво підкреслювала принциповість протистояння. У підсумку по ходу матчу цю вболівальницьку торсиду просто «знищили» черкаські фани, яких на домашній арені «Черкаських мавп» як завжди вистачало.
   Та от зі стартом матчу їм тішитись особливо не було чим. Основа «Дніпра» (Панченко, Коваль, Іванов, Лідека та Завацкас) відмінно побудувала захисні редути і сміливо пішла на штурм зонного захисту черкащан. Тричі за дві хвилини ігрового часу Донатас Завацкас зумів продемонструвати недоліки виставленої «зони» з шестиметрового рубежу. Дальнобійність одного з лідерів гостей відобразилася на табло не зовсім приємними цифрами для «Мавп» – 13:21. Андрій Подковиров реагує миттєво і замість Діккенса, який за час перебування в Черкасах, так і не навчився, відпрацьовувати в захисті, на паркеті з’являється Умбрашко. Потужний зонний пресинг і відповідь з «дужки» Завацкасу від Казлаускаса та Лєбєдєва дає можливість Мавпам зорганізувати пристойний ривок 16:1 і завершити надрезультативну першу десятихвилинку в ранзі переможця – 29:23.
   Перелом у матчі міг настати в середині другого періоду, саме тоді у пасивній боротьбі під щитами Казлаускаса і Маркова арбітри несподівано дають технічний Казлаускасу, спроба суперечки від литовця – і маємо зовсім вже одиничний випадок в баскетболі – другий «технарь», після якого форвард черкащан спостерігав матч з трибун.
    Та максимумом, який з цієї ситуації витиснули дніпряни стало скорочення розриву в рахунку до 36:35. І в цей момент Артем Буцький згадав про свої індивідуальні можливості. І самотужки організував черговий ривок «Мавп» в який вилились всі здобуті очки захисника в цьому матчі - 8:0. Все ж на велику перерву Кобзистий, реалізувавши трьошку під акомпонементи сирени, відправляє свою команду в значно кращому настрої – 53:49 для Мавп.
   Зі стартом третього періоду своє «соло» відпрацював і Лєбєдєв його дві трьошки поспіль дещо дезорієнтували «Дніпро». Єдиним в кого нерви не підкачали був Панченко – трьошка в плеймейкера пішла і команда стала грати переважно на нього, а під час реалізації дальнього Кобзистим інтрига була підігріта до максимуму – 66:66. У ці хвилини Подковиров робить ставку на досвідчених виконавців і це дає свої плоди. Приміром Умбрашко, в якого цього дня буквально виросли крила, допомагав команді всим: і трьошку не цурався покласти і конструкцію перевіряв данками. Юріус і став найрезультативнішим гравцем черкаської команди – 19 очок, 6 підбирань і 4передачі. Така результативність латвійця та невелика перевага на підбираннях черкащан дозволяє їм дістатися не зовсім пристойної різниці 86:69. За три хвилини, які залишалось відіграти командам, «Дніпру» вдалось лише скоротити цей гандикап – 93:87.

Андрій Подковиров: Знову в матчі з «Дніпром» вийшла дуже нервова гра, звісно в такій грі без помилок не обійтись, а сьогодні було їх не мало в тому числі і дуже прикрі. Це не дало нам можливість до кінця матчу затримати нашу перевагу. Я гадаю, якби ми грали проти якоїсь іншої команди нам це б вдалось, а так ми постійно грали з думкою про захист. Уцілому ж діями своїх підопічних я задоволений, сьогодні вони билися за кожен мяч. Перед важливими матчами проти «Хіміка» та «Азовмашу» ця перемога нам має не аби як допомогти в моральному плані.

Арнас Казлаускас з приводу його вилучення: Взагалі не можу зрозуміти що трапилось. Була боротьба, я просто хотів витягнути свою руку, яка опинилась в обіймах Маркова, а судді це розцінили, як технічний, дуже прикро, що потім я вже не міг допомогти команді.

Георгій Ступенчук (головний тренер «Дніпра»):  «Сьогоднішній матч був схожий на два попередніх. Але на цей раз повезло не нам. Ми програли боротьбу за підбори, а деякі з них були ключовими. Я задоволений грою команди і не можу їм дорікнути ні в чому. Хлоп'ята боролися до останнього».