БК "Азовмаш" - "Черкаські Мавпи"

«Азовмаш Черкаські Мавпи» 74:64 (26:20, 20:12, 13:15, 15:17)
     Сім матчів – п’ять поразок, таку невтішну статистику ще колись стабільної черкаської команди намалював останній ігровий місяць. Тепер прикметник "стабільний" по відношенню до «Черкаських мавп» можна застосувати в напрямку лише кількох виконавців (старожил національної суперліги Лебедєва та Гуртового). Ні для кого не секрет, що одним з чинників такого провалу стала надмірна травматичність гравців команди. Хоча й до звітного поєдинку в стані гостей були готові майже всі, особливого оптимізму Андрій Подковиров останнім часом не висловлював. Приміром ще після фінальної частини Кубку України коач зазначив, що майже не вірить в повне повернення звичних кондицій одному з лідерів своєї команди – Кеніалу Діккенсу.   Суперник Мавп по півфіналу суперліги – «Азовмаш», в розріз травм, може навпаки, поправу, вважатися одним з «найчистіших» клубів. Та звісно статус фаворита пари діючому чемпіону держави віддано не тому.  На сьогодні помаранчево-чорні далекі від тих кондицій, які були в них в першому колі чемпіонату. Саме тоді черкащанам вдалось завдати однієї з не багатьох в сезоні поразок «Азову» на його паркеті, та ще й з розгромним рахунком – 84:63.
    На сьогодні ж Мавпам банально не вистачає ігрової дисципліни, а без неї проти команди такого класу грати ой як важко. Певною мірою розумів не кращі кондиції опонента і Рімас Гірскіс. Лише так можна пояснити одиничний випадок цього сезону, коли литовець заграє всіх своїх резервістів, і появу в старті  Івшина. Перші секунди для Максима пройшли не зовсім вдало. Саме через нього розпочали здобувати очки найрезультативніші в цьому матчі: Джонсон та Гуртовий. Непоганий старт черкащан Гірскіс загасив цупким зонним захистом та заміною Пауела на Локтіонова.  Взагалі то, «Черкаські Мавпи» можуть неофіційно вважатися зберігачами бюджету Азовмашу. Після пам’ятного програшу азовців  команді Подковирова, шукати новий колектив довелось не останнім за зарплатнею Маккою та Радуловічу. П’ять ігрових хвилин у звітному матчі можуть стати останніми в синьо-білій формі для Пауела, щоправда з причин закінчення дискваліфікації в Родні Бюфорда.
      Мініривок в першому періоді  самотужки оформив Ель-Амін, здобувши п’ять очок поспіль – 21:15. А під завісу періоду плеймейкер обмінявся трьошками зі співвітчизником Діккенсом – 26:20. Козир Азовмаша – зонний захист невідпорно допомагає господарям і в другому періоді. Зачинена трьохсекундна зона маріупольців призводить до того, що втрати черкащан почали сипатись ніби з рогу достатку. А після 2-х з фолом від Байрамовича відрив господарів стає двозначним – 36:24. Допомогти Мавпам в ці хвилини міг лише Володимир Гуртовий. Ще колись рідні кільця маріупольського спорткомплексу приймали майже все, що летіло від Вови. В підсумку Гуртовий став найкориснішим гравцем матчу: 18 очок та 7 підбирань. Але на фоні командних дій Азова ці намагання виглядали, як мінімум сиротливо. Більш ніж переконливу різницю в рахунку, за підсумками першої половини матчу, своїй команді допоміг оформити дальнім Олександр Скутельник – 46:32.
   Перші дві хвилини другої половини матчу в повній мірі окреслила подальший характер гри: 4 втрати та 5 завершень атак з нульовим показником від обох команд аж ніяк не на руку гостям. За  п’ять хвилин інертного баскетболу в третьому періоді для гостей здобув чотири очки лише Володимир Гуртовий. Кілька помилок в захисті «Азовмаша» все ж допомагають супернику наблизитись на більш комфортну відстань – 54:44. Двозначна перевага для маріупольців у цьому матчі працювала ніби сигналізація. Тільки но гості досягали цього гандикапу, як «Азовмаш» скорочував кількість браку до мінімуму і знову повертав собі більш комфортну різницю. Причому шляхом незрозумілих втрат не забували допомогти в цьому супернику і черкащани. В підсумку 74:64 і черкащанам до другого матчу півфінальної серії, який відбудеться в понеділок, є над чим працювати, в першу чергу над налагодженням командного духу.

Андрій Подковиров: Дуже важко розраховувати на позитивний результат, коли команда бере 3 підбирання на чужому щиті, додати до цього низку необов’язкових втрат і все стане зрозумілим. Ще один негативний фактор стосується того, що ми не зуміли належним чином скористатися своїми швидкими відривами. Аби ми обачніше поставились до цих ігрових компонентів, могли б розраховувати на успіх.  До того ж нас більше змушував припускатися помилок не суперник, а власна гра. Для того щоб дати бій опоненту хотілося б виграти один з виїздних матчів. Сьогодні в нас був шанс і команда його змарнувала, як буде післязавтра покаже лише гра. Відносно Арнаса Казлаускаса, то він в строю, просто під сьогоднішню картину гри він не був потрібен.