БК "Азовмаш" - "Черкаські Мавпи"

«Азовмаш» - «Черкаські мавпи» - 95:87
    Матчі плей-оф завжди вирізнялись непередбачуваністю. Та в цьому сезоні команди вітчизняної суперліги напевне вирішили перекреслити всі стереотипи. Мало того, що кожен з чвертьфінальних протистоянь обійшовся лише двома матчами, так ще й півфінальні серії, до трьох перемог, можуть для одного із суперників завершитися нульовим здобутком. Такі роздуми, не в останню чергу, приходять після неоднозначної і навіть інертної першої гри півфіналу «Черкаських Мавп» в Маріуполі. Та, як зазначив після цього матчу сам наставник черкащан Андрій Подковиров: в понеділок буде зовсім інша гра. Забігаючи на перед можна сміливо сказати, що в цьому тренер був повністю правий.  За для того, аби ще в Маріуполі зачепитися за боротьбу в серії Мавпам потрібно було подолати ще й психологічний бар’єр в особі трьох поспіль поразок, причому дві з них саме від «Азовмаша». Якщо ж в звітному матчі цього гостям не вдалося повністю зробити, то принаймні їх гру в другій половині, сміливо можна охарактеризувати, як напіввідродження.
  Старт матчу для помаранчево-чорних також був приємним – то Лєбєдев поклав свою трьошку. Та відповідь двох великих Івшина і Ліщука у вигляді двох блоків та 5-ти очок не дають навіть подумати опоненту над стартовим ривком. Остаточно, своєю трьошкою, нагадав хто в парі фаворит Ліаделіс – 9:3. Швидкі командні дії «Азова» намагався індивідуально загасити Джонсон, та його потуг вистачило лише на першу половину періоду. Далі ж дальній приціл Ліщука допоміг оформити господарям комфортну різницю ще до перерви – 26:19.  Зі стартом другого періоду маріупольці продовжували з тією ж наполегливістю витоптувати шестиметрову дужку. При чому до цього  спонукали суперника самі ж черкащани. Виставлена зона "Мавп" "оголила" периметр, а повільний захист раз-по-раз дозволяв супернику на цій дистанції ще й добренно розмислити перед кидком. Приміром, лише одному Подорваному, за другу десятихвилинку, вдалося через зону в захисті Діккенса наколотити більше трьошок ніж черкащанам за всі три періоди. А здобутком в 14-ть набраних очок Женя, в офіційних матчах, себе не тішив, ой, як давно. Різниця в 12-13 очок пройшла чіткою лінією повз всю другу десятихвилинку і підбила її підсумок – 50:38.
   В другій половині матчу черкащани заграли значно веселіше. Приємно те, що вперше в півфінальній серії в Ії очах можна було розгледіти вогник. Спопелити ним чемпіона не вдалось, але, разом із зміною виду захисту на індивідуальний, скоротити відставання було під силу.  Не останню роль в цьому відіграла і «м’яка кисть» Діккенса та Лєбєдєва, які рясно посипали кошик суперника з дальньої дистанції – 58:53. Реакція Гірскіса була миттєвою – тайм-аут і стартова п’ятірка на паркеті. Не треба дивуватися – це допомогло. Прочистивши кількома «цеглинами» свою дальньобійну пушку, розходився дошкуляти супернику здалеку Байрамович. Саме розмін трьошками від великого маріупольців та Валейко встановили остаточний рахунок третьої дисятихвилинки – 78:65. Чекати другого імпульсу господарів довелося аж до фінішного відрізку матчу, але воно було того варте. Ввімкнувши на повну свій головний козир – командні дії та повна самовіддача, гості зуміли зорганізувати вражаючий ривок 9:0 і ефектно закрутити інтригу. Прохід Буцького за 2 хвилини до кінця матчу робить рахунок – 88:84. Але на більше "Мавп" не вистачило. А точніше господарі на класі зуміли відносно засушити атакуючі потуги суперника. Трьошка Буцького послугувала лише слабкою втіхою. 95:87 і серія до трьох перемог, при рахунку 2:0 для «Азовмашу», переїздить до Черкас.