Новини клубу \ травень 2007  ← Повернутися до списку

"Черкаські Мавпи" - БК "Хімік" 88:80 ( 28:24; 14:20; 22:24; 16:22)

19.05.2007
«Черкаські Мавпи» - «Хімік» 88:80 ( 28:24; 14:20; 22:24; 16:22)
  Перед черкаськими баскетболістами на передодні звітного матчу вималювалася непогана перспектива достроково закінчити півфінальну серію. Це могла б бути і своєрідна помста за сухий програш в аналогічній – бронзовій серії цих команд і автоматична ануляція невдач заключної частини сезону. Але від всіх відомих проблем «Черкаських Мавп» перед другим матчем бронзової серії нікуди не втечеш. Найболючіша з них – коротка лавка запасних під кінець матчу, все-таки далася в знаки. Перед матчем склалося таке враження, що Андрій Подковиров вирішить цей недолік за рахунок повернення, після п’ятимісячного лікування, до складу Роландаса Ярутіса. Принаймні передматчева розминка литовця разом з командою давала підґрутя для таких роздумів. Але відразу після матчу наставник черкащан скаже, що вірний своїм попереднім заявам і в офіційних матчах цього плеймейкера можна буде побачити лише наступного сезону.
  На старті матчу потреб в допомозі задньої лінії помаранчево-чорних зовсім не було. Саме яскрава гра захисників черкаської команди потворила очікувано нервовий старт в справді розкутий баскетбол, який в підсумку допоміг командам назбирати третину загального доробку. Вражаючий ривок черкащани зробили всередині періоду, коли насамперед перегнали суперника в командній швидкості. Два з лінії штрафних від Буцького роблять максимальну різницю в цьому матчі для господарів паркету – 24:17. А ефектним середнім найрезультативніший в цьому матчі – Діккенс (20 оч, 5 під та 3 пер) дозволяє своїй команді піти на першу перерву приблизно з таким же гандикапом – 28:22. Як не дивно, але по ходу приблизно рівної боротьби перша десятихвилинка була єдиною, яку взяли господарі паркету.  Тяжкою артилерією від «Хіміка» в цьому матчі стали трьохочкові. Ігровий елемент, який в одиночних випадках приносив користь южненцям в першому матчі серії, цього вечора по повній карав зонний захист «Мавп». За рахунок дальніх та боротьбі за кожен м’яч хімікам вдається встановити паритет ще до великої перерви. То, Ярослав Зубрицький (який хвилиною раніше вийшов після жахливого зіткнення   Гуртового і Агафонова) кладе важкі два очки – 42:42.
  Зрозуміло, що після великої перерви все розпочалося з самого початку, адже кожний період матчу такої важливої серії сміливо можна назвати окремою грою. Тільки от, як не прикро переможцем в цих двох періодах був лише один – «Хімік».  Компоненти ж успіху гостей залишилися незмінними – трьошки та повна самовіддача. А риторичне питання прихильників черкаської команди: «Як можна програти матч, вигравши у всіх статистичних елементах», -   миттєво перекреслюється кількістю втрат їх команд. Припустившись в баскетболі більше 15 втрат, виграти майже не реально, в черкащан їх було 19, причому майже всі вони припали на другу половину гри. До того ж Жидрунас Жвінкліс зумів вирішити питання, яке після першого матчу цих команда було найгострішим – перевага передньої лінії господарів паркету. До того ж рішення було дуже нестандартним: залишити свою команду мобільною виставивши лише одного «великого» в особі Горана Чакіча. В підсумку перевага у швидкості хіміків забезпечила їм комфортну перевагу в приблизно рівному матчі – 88:80.
  Вже 21-го травня серія за бронзу при рахунку 1:1 переїде до Южного. Єдине, що достеменно відомо в цій непередбачуваній дуелі те, що серія розтягнеться, як мінімум на 4-ри дні.
Андрій Подковиров (головний тренер «Черкаських Мавп»): «Дуже нервовий поєдинок із рівною боротьбою, іншого і бути не могло. Про що красномовно говорить і кількість втрат. В другій половині матчу ми можливо дещо не дограли в захисті і попри агресивний захист в першій двадцятихвилинці, ми все-таки дали можливість супернику знайти свій дальній кидок. Саме це і стало одним з ключових факторів програшу. «Хіміку» дуже допоміг Мей, можливо він і небагато забив, але постійно діяв нестандартно, цього нам  дещо не вистачило. Важко передбачити наскільки затягнеться серія, але ми постараємось її якомога швидше завершити. А стосовно Ярутіса я вже втомився говорити – в цьому сезоні він вже не зіграє».
Жиндрунас Жвінкліс (головний тренер БК "Хімік"): «Сьогодні ми були налаштовані краще, ніж «Мавпи». Я не можу сказати, що черкащани грали погано, наприклад, дивлячиь на статистику можу сказати, мені сподобалось, як суперники зіграли у захисті. Я думаю, що це лише початок боротьби. Боротьба за третє місце – нервова війна. Хочу побажати успіху всім вболівальникам як Черкас, так і Южного».

Суперліга Парі Матч 5 тур 18 жовтня 2019, початок о 18:30