Ілля Антоненко: «Ми показали хто у лізі господар»

 Один з лідерів «Черкаських Мавп-97» - Ілля Антоненко не зміг бути присутнім на нещодавньому нагородженні чемпіонів, під час якого чествували чемпіонів України («Черкаські Мавпи-96» та «Черкаські Мавпи-97). Причина відсутності хлопця доволі поважна – після чемпіонства він продовжує навчання у відомій баскетбольній академії США -  «IMG Academies». Ми зв’язалися з вихованцем черкаського клубу, аби він поділився враженнями від тріумфального сезону. 


В цьому сезоні «Черкаські Мавпи-97» стали вперше Чемпіонами України і при цьому зробили відразу два кроки, адже в попередні роки найвищим досягненням була бронза, як можеш прокоментувати тріумф своєї команди?

Так вийшло, що і ми і «Черкаські Мавпи-96» у фіналі обіграли сильну школу БК «Донецька». Фінал дійсно був неймовірним, можна сказати навіть схожий на якийсь фільм, все вирішилося на останніх секундах гри і ми нарешті стали чемпіонами України. Задля цього ми пройшли багато тренувань та турнірів, протягом останніх чотирьох років ми були серед претендентів, кілька разів вигравали бронзу, а зараз нарешті золото! Ми показали хто в лізі господар! Так сталося, що всі попередні роки нас тренував Анатолій Федоренко, який зі своїм досвідом дійсно нас навчив баскетболу. В цьому сезоні у нас був новий тренер, думаю поєднання можливостей Олександра Ворони та навичок Анатолія Федоренка і зробило цей результат. Сподіваюся, що в наступному році ми також залишимо кубок в Черкасах.

Попередні три сезони ваша команда зупинялася на стадії півфіналу, виходячи з цього, у нинішньому чемпіонаті яку гру вважаєш головною: півфінальну чи фінальну?

Так, теоретично ми у півфіналі перейшли через бар’єр, який не могли до цього подолати. Але головною була фінальна гра, ті емоції та накал, які були в матчі з «Донецьком» просто незабутні, думаю вони залишаться у нас на все життя. Причому максимальна різниця у фінальному матчі була лише 6 очок. В цій грі ми проявили характер і командну гру, думаю навіть тренер не очікував від деяких гравців побачити у фіналі такий баскетбол. Відомо, що графік тренувань та навчань в США доволі щільний, як вдалося вибратися в Україну, аби допомогти своїй команді?

Я приїхав лише на кілька днів і більшість часу провів з командою, а не з батьками. Для цього мені навіть довелося сказати, що поїхав грати за збірну України, в іншому б разі мене могли і не відпустити.

Чув, що ти змінив юнацьку команду у Флориді?

Так, я продовжую навчання в «IMG Academies».  . Ситуація не змінилася, постійні навчання і тренування, словом вільного часу не багато, мені подобається такий графік. Але разом з тим мене запросили грати в одній з кращих юнацьких ліг світу YWBL. Причому гравців цієї ліги повністю спонсорує фірма «Nike». Дуже багато гравців цієї ліги в перспективі потрапляли на драфт НБА, але задля цього потрібно ще потрапити в поле зору скаутів NCAA, яких часто можна побачити на матчах цієї ліги. Разом з тим я не забуваю про Україну. Я з великим бажанням приїхав допомогти своїй команді в чемпіонаті України і мрію про вдалий виступ у складі кадетської збірної.