"Черкаські Мавпи" обіграли чемпіона Суперліги

Рональд Мур став найрезультативнішим гравцем матчу. У його активі 22 очки та 7 передач!

тренер: Айнарас Багатскіс

Сьогодні «Черкаські Мавпи» перервали свою безвиграшну серію у Суперлізі. Причому помаранчево-чорні зробили це ефектною виїзною перемогою над діючим чемпіоном Суперліги – «Будівельником». Матч завершився з рахунком 84:72.

«Мавпи» розпочали гру доволі високим складом. Тімерманіс, який в останніх матчах виходить на позиції легкого форварда, потягнув команду за собою. Його дальнє влучання та підбирання на своєму щиті дозволило «Мавпам» розпочати гру на рівних з чемпіоном, і навіть протягом стартових п’яти хвилин вести у рахунку – 11:8. Справи пішли для гостей дещо гірше після того, як Самерс почав господарювати на щитах. Його 6 зібраних відскоків у стартовому періоді дозволили «Будівельнику» мінімально виграти період – 17:15.

На старті другого періоду будівели намагалися приголомшити свого суперника низкою влучань з периметру. Нащупати свій кидок вдалося Стрєльнієксу. Латвійський захисник реалізував два дальніх поспіль і оформив комфортну перевагу для гладіаторів – 28:20. На щастя, миттєва відповідь знайшлася і у помаранчево-чорних. Не дали можливості зберегти приємний гандикап супернику влучання Кальніченка та Мура. Зрівняли рахунок у матчі «Мавпи» після показового епізоду, гості виграли три відскоки на чужому щиті, а Уошбарн вирівняв цифри на табло – 35:35. У кінцівці першої половини сольні ривки залишилися за Мінардом та Муром. Саме ці два американці набрали по 11 очок, за підсумками двох періодів, і відправили команди на велику перерву за нічийного рахунку – 40:40.

У третьому періоді «Мавпи» видали зразкову гру. Особливо це стосується неймовірного бажання обіграти титулованого суперника. Все це переплавилося у хорошу гру «Мавп» у захисті. А в нападі знову за собою повів Мур, після цього до американця приєднався Сміт, а супер-данк Кальніченка через захист Лавриновича встановив підсумок вдалого ігрового відрізку -  59:49. Причому, досягнувши двозначної переваги, гості доволі грамотно і холоднокровно тримали у своїх руках нитки гри. Разом з тим кілька емоційних завершень атак Уошбарном ще закріпили перевагу своєї команди – 63:50!

На старті четвертого періоду підопічні Максима Міхельсона продовжили нарощувати тиск на суперника. Дальня атака Тімерманіса та влучання з-під кошика Уошбарна дозволили гостям встановити максимальну різницю в рахунку у цій грі – 70:54! Сталося це за шість хвилин до завершення матчу.  Після цього «Будівельник» кинувся навздогін. Надактивним у ці хвилини був дует американців Мінард-Самерс, які реалізовували надважкі атаки. Гідну відповідь опоненту підготували Мур та Тімерманіс, котрі у важку мить реалізували дальні атаки і тим самим допомогли команді витримати навалу титулованого суперника. Доволі переконливо виглядав і Андрій Кальніченко, який, повернувшись з лазарету, відзначився 16-ма балами. Кілька важливих атак форвард реалізував у важливі хвилини четвертого періоду. Різниця у рахунку дозволила гостям протягом останньої хвилини матчу відчувати себе доволі комфортно і, як результат, оформити заслужену перемогу над чемпіоном – 86:74.