Новини клубу \ жовтень 2006  ← Повернутися до списку

«Черкаські Мавпи» - БК «Київ» 76:78 (25:14, 23:22, 14:23, 14:19)

31.10.2006

Як і очікувалось, теоретична перевага черкащан, яка стосувалася передньої ланки, почала приносити результат з перших секунд. Незважаючи на два яскраві горщики, поставлені Григорієм Хижняком в першому періоді, аргументів впевненій грі Джонсона та Гуртового  було замало. А універсал Дроздов на позиції четвертого в старті матчу мало чим міг допомогти своїй команді. Не зайвими виявилися і два з двох дальніх Андрія Лєбєдєва, які дозволили «Мавпам» піти на першу перерву з більш ніж впевненим відривом – 25:14.
В другому періоді мало що змінилося швидкості матчу продовжували вражати, а мобільні дії черкащан примусили забути про побоювання, які стосувалися накопиченої втоми після важких виїзних матчів. Та от далеко команді Подковирова в цій чверті втекти не вдалось. Як не дивно, але здебільшого зусиллями одного виконавця – Євгена Аннєнкова гості майже зуміли зрівнятися в показнику набраних очок в другому періоді – 23:22. Сам же український захисник, який атакував здебільшого здалеку назбирав в цьому матчі рекордні для себе 12-ть очок, причому майже всі здобув в другій десятихвилинці.
Після великої перерви обидві команди взяли курс зовсім на інший баскетбол. Щільні дії в захисті та зосередженість при виконанні кожного кидка теоретично мали б піти на користь господарям, які на той момент мали перевагу в 12-ть очок. Але не пройшло і чотирьох хвилин, як цей гандикап «переплавився» в двоочкову різницю. Піднесли моральний дух «вовків» два данки на початку періоду від Дроздова та Хижняка. А от в черкащан після такої манери завершення епізодів суперником приціл збився до не впізнавання. В середині періоду «Київ» навіть вперше після стартових секунд взяв лідерство в свої руки, але все на свої місця повернула трьошка Казлаускаса – 59:57. В підсумку перевага в одну атаку «Черкаських мавп» збереглась і до кінця періоду – 62:59.
    Справжній ігровий трилер народила заключна чверть. Напевно, цей період в нинішній першості сміливо міг носити реноме найдраматичнішого. А справжні вершки можна було збирати в другій половині десятихвилинки. Протягом половини чверті черкащани  впевнено зберігали свою перевагу в 3-4 очки. Перелом трапився за 5.30 до завершення матчу. При рахунку 68:64 Грір з надзусиллями кладе трьошку. А після відпрацювання в захисті кияни ще раз боляче кусають «Мавп»: черкащани забувають на периметрі Швеця, який щойно з’явився на паркеті і той відповідає «люб’язністю» - 68:70. При рахунку 71:75 для «Києва» Джонсон вирішує ефектно завершити епізод, але атаку зверху американця приймає на себе дужка. Та два поспіль виходи на лінію штрафних Гуртового за 10 секунд до сирени змінюють лідера – 76:75 і тайм-аут. Під час хвилинної наради Бережний, як і в матчі проти «Хіміка» пропонує взяти ініціативу Лукасу. Легкий прохід під кільце суперника Арана завершується несподіваною скидкою на периметр Гріру, нерви Ламара не підвели. 76:78 – оце так матч.
Андрій Подковиров, головний теренр БК “Черкаські Мавпи”:
“Ця гра забрала дуже багато емоцій як у глядачів, так і у команд. Образливо, що в першій половині матчу гандикап в рахунку складав 19 очок, який ми потім всі просто розгубили. Я вважаю, що ми програли цей матч виключно через свої помилки. Особливо це стосується  останньої атаки, під час якої «Мавпам» не вдалося зробити те, що ми намалювали. Ці дві команди приблизні одного рівня. І сьогодні успіх посміхнувся їм”.

Віктор Бережний, головний тренер БК “Київ”:
“Це вже стало поганою традицією, що ми програємо “під чисту” один з чотирьох періодів в матчі. Це трапилося з нами в Южному, и тепер тут, в Черкасах. Добре, що сьогодні це була перша чверть.  Сьогодні грали команди практично одного рівня. Ми програли підбори, які лягли на плечі всього двох баскетболістів – Дроздова і Хижняка. Боровся на підборах Салтовець, але у нього це вийшло не досить успішно. У цьому у нас була проблема. Ще однією проблемою в наший команді залишається відкрита позиція четвертого номера. Незважаючи, все ж таки, на складність цієї гри, нам вдалося реалізувати 25 з 26 штрафних, що в попередніх матчах нам вдавалося тільки на 60%”.

Артур Дроздов, форвард БК “Київ”:
“Ми дуже мляво розпочали гру, і тому відразу отримали результат – 48 пропущених очків. Ми відпустили “Мавп” вперед і потрібно було щось швидко робити. Ця гра була дуже важливою для нас. Тому ми повинні були сконцентруватися в другій половині матчу, яку “Київ” почав значно агресивніше.  Що стосується штрафніх кидків, то саме сконцентрованість допомогла нам збільшити відсоток їх реалізації до 96%”.