А на последок я скажу!

Сьогодні екс-центровий “Черкаських Мавп” Кирило Фесенко, за підтримки черкаського клубу, провів прощавальну зустріч у Черкасах із вболівальниками та журналістами на честь свого від’їзду. Нагадаємо, що Кирило нещодавно підписав контракт із командою НБА “Юта Джаз”. 

    Перше, що я відчула, коли Кирило з’явився перед гостями – це дух невимушеності та взаємної приязні з обох сторін. Думаю, що такій атмосфері можемо завдячувати самому Кирилові, адже він, незважаючи на кар’єрні досягнення залишився простим, веселим хлопцем, який поводить себе природно і дружньо. Той час, що він провів у Америці, не змінив ані, його світогляд, ані характер. На запитання, чим відрізняється американський та український баскетбол, після ліричного відступу Фесенко абсолютно серйозно зауважив, що між нашими континентами насправді немає кардинальної різниці: “10 гравців на майданчику, один м’яч, два кільця!” - і справді, гра залишається одна!
    Нарешті, коли Кирило втамував цікавість журналістів, ми перейшли до найприємнішої частини зустрічі. Виявилося, що не тільки черкащани підготували прощавальні подарунки для Кирила. Сам Фесенко приніс два величезні кульки із сюрпризами для своїх вболівальників. Свої іменні футболки та іншу форму Кирило роздав гостям прес-конференції, тим заради кого проходить кожна гра “Мавп” – фанам команди.
    Однак на цьому подарунки від Фесенка не закінчилися. На прощання Кирило зробив офіційну заяву:   “За моєю ініціативою, черкаський клуб і я прийняли рішення разом продовжувати розвиток спорту і, зокрема, дитячого баскетболу. Я зобов’язуюсь допомагати у фінансуванні цього питання та приїжджати із цією метою в Україну. Я підтримую черкаський клуб у розвитку дитячого баскетболу, адже “Мавпи” одні із небагатьох, хто спрямовує роботу на розвиток цього напряму”.
    Ось такий Кирило Фесенко: веселий і щедрий хлопець, із яким ми мали честь разом працювати. “Черкаські Мавпим” бажають тобі, Кирило, найбільших успіхів!
 
   Витяг із прес-конференції. До слова, ще одним гостем зустрічі став Погостінський К. Б., директор ТОВ “Черкаси-Баскет”, який став речником наставника Фесенка у черкаській команді, адже Андрій Анатолійович не зміг особисто бути присутнім. Команда разом із тренером перебуває на тренувальних зборах у Сербії:
 
 Кирило, кілька слів про Америку...
– Чесно кажучи я був здивований тим рівнем і професіоналізмом, який я побачив в Америці. Скажімо, що професіоналізм починається із дрібниць. Потрапити до команди НБА була моєю мрією з дитинства, коли “Юта Джаз” придбала на мене права, я зрозумів, що мрія здійснюється. Феєричне відчуття.

– З ким із команди “Юта Джаз” ти найбільше підтримуєш стосунки?
– З основними гравцями, які не брали участь у літній лізі, мені зустрітися ще не довелося, адже всі були у відпустці. Знаю, що Андрій виступав за збірну Росії. А загалом я підтримую дружні стосунки із усіма молодими гравцями “Юти”, які з якими ми разом виступали у літній лізі.

– У одній із ігор ти за 6 хвилин виконав 4 блок-шоти, чи різниця український і американський баскетбол, адже, на мою думку, на нашому паркеті така статистика не реальна за такий час.
– Скажімо так, що кардинальної різниці не має. В Америці помітно тяжіють до індивідуальної гри, ніж до командної, який властивий Україні. Грубо кажучи у кого м’яч, той і на коні. А те що я поставив 4 блок-шоти за 6 хвилин... мені пощастило, я зловив момент і опинився у потрібному місці в потрібний час – у наслідок 4 блок-шоти. Але загалом, не можна сказати, що різниця кардинальна: 10 гравців на майданчику, один м’яч два кільця!

– Чи відчутна різниця між вболівальниками нашими і американськими?
– Звичайно є. По-перше, мова. А по-друге, Черкаси я сприймав, як рідне місто, а як кажуть вдома і стіни в поміч, підтримка наших фанів надавала нам впевненість і силу, дезорієнтуючи суперника. А в “Юті” підтримка фанів була дещо іншою, я так зрозумів, що кожен вболівальник перед матчем літньої ліги поставив собі за мету вивчити одне російське слово, підійти до мене і сказати його. Але цікаво, що серед багатьох російських слів найчастіше звучало слово “бабушка”, не знаю, можливо це найдоступніше слово для них.

– Ти розраховуєш грати в основну складі “Юти” чи в NBDL?
– Звичайно, я прагну закріпитися в основній команді. Я ставлю за мету добитися довіри тренера та визнання в команді. Я розраховую, що мені довірятимуть 5-10 хвилин цього сезону, а в свою чергу я зроблю, все що від мене залежить, щоб це здійснилося.

– Як довго ви залишатиметесь в Україні?
– Це складне питання, адже виникли деякі складнощі із оформленням візи і можливо час мого від’їзду дещо затримається, хоча я повинен бути в Солт-Лейк Сіті 4 вересня. Але через роботу з документами мій від’їзд затримається до 7-8 вересня.

– Скільки гравців у новій команді і скільки конкурентів у тебе на позицію п’ятого номера?
– Складно відповісти, адже я ще не бачив команди у її повному складі. Головним конкурентом є, звичайно, Мехмед Окур, а більше імен я не можу назвати, адже зборів основного складу команди ще не було. Відповідь я зможу дати після перед сезонної підготовки.
 
Запитання до Погостінського К. Б.

– Кирило Борисовичу, прокоментуйте те, що черкаський клуб не отримав фінансової вигоди від переходу Фесенка.
– У Кирила – контракт із промоутерською компанією, в свою чергу ми є кінцевим споживачем, якому були надані послуги Фесенка, всі права згідно контракту належать тій же компанії. На жаль, на даний момент у черкаського клубу немає власної пормоутерської компанії.
    Ми отримали не матеріальну вигоду, а дещо інше. Піднявся престиж клубу, тим що наш гравець виступатиме за океаном, адже він п’ятий український баскетболіст, якому надана честь грати в рядах НБА. На мою думку, це вже є компенсацією для клуба.

– Кілька слів про нове придбання “Мавп”, який закриє позицію п’ятого номера.
– Я не можу сказати, чи замінить Аміт Йозеф Тамір Фесенка, у нього є свої плюси і мінуси. Основними його плюсами, згідно статистики, є трьох очкові і результативні передачі. Чи зможе він скласти конкуренцію БК “Київ”, “Азовмашу” та “Хіміку” в підбиранні, чи зможе виконати функції, які виконував Кирило, ми побачимо протягом місяця, адже він братиме участь у перед сезонних зустрічах команди.

– Тобто селекція клубу вже завершена?
– Селекція клубу не завершується ніколи, тим більше, що регламент цього року дозволяє міняти одного іноземця на іншого із невеликою компенсацією. Тому ми завжди можемо змінити гравця, який нас не влаштовує на більш вдале придбання.
 
 
 
 
 
 
 
Перетятько Ксенія