Розрахунок шансів збірної України U-18 на нагороди чемпіонату Європи

    За кілька годин юнацька збірна України розпочне другий етап чемпіонату Європи з баскетболу. Саме час поговорити про турнірні розклади для команди Максима Міхельсона та шанси на вихід у дивізіон «А». Після тріумфальних п’яти поспіль перемог наша команда, за яку виступають відразу семеро гравців «Черкаських Мавп», виглядає одним з основних претендентів на золото болгарського чемпіонату Європи. Зрештою, наразі таких залишилося лише вісім і всіх їх потрібно поважати. Недаремно Максим Міхельсон зауважив, що вся ця вісімка заслуговує на те, щоб грати у дивізіоні «А». 


   Завжди неприємно виправляти помилки інших. Рік тому на чемпіонаті у Латвії юнацька збірна України зупинилася за крок від того, щоб залишити за собою право виступати у дивізіоні «А». Посівши 14-те місце з 16-ти команд, українці вперше попрощалися з елітним дивізіоном, починаючи з 2007-го року. Правда дехто з нинішніх гравців збірної цього року буде виправляти не чужі, а свої недопрацювання. Зокрема, відразу троє гравців у минулому році грали за значно старшу команду, а двоє з них гравці «Мавп». Так, двічі поспіль у збірній U-18 виступають Лєбєдінцев (БК Київ), Шаламов та Кобець (обидва «Мавпи»). І на латвійському турнірі Кобець був одним з кращих у складі нашої команди (9 очок). На сьогодні ж Олександр взагалі лідер за результативністю після перших п’яти матчів турніру! У середньому за гру наш форвард здобуває 20 очок та 4.8 підбирань. Також у п’ятірці кращих і Святослав Михайлюк (17.2 очки та 3.8 підбирання), а Максим Мірошніченко у п’ятірці кращих за кількістю результативних передач (5 асистів за гру).


   Правда, за словами самих лідерів, їх більше турбують командні цифри. Поки що у графі програшів у нашої команди нуль, а таких у Болгарії залишилося лише три збірні. Окрім українців, це німці та фіни, які є головними претендентами на вихід у півфінал з квартету «Е». Щодо шансів на вихід у четвірку кращих, то в України вони доволі високі. Наразі Україна очолює групу «Е», Швеція дихає у спину. Дві кращі команди з групи виходять у півфінал, де і будуть розіграні нагороди. Наразі українці мають два очки, які залишилися після перемоги над Швецією у попередньому етапі. Окрім Швеції, у цьому груповому етапі Україні потрібно буде завтра ще зіграти з Угорщиною.

Турнірна сітка:

 


  
Переможець групи «Е» у півфіналі зустрінеться з другою командою групи «F», а друга збірна групи «Е» – з переможцем групи «F». Якби півфінал відбувався б з урахуванням сьогоднішньої таблиці, то українці грали б з фінами.

  До слова, у дивізіон «А» виходить тріо призерів болгарського чемпіонату Європи.