"Мавпи" у цікавому матчі поступилися лідеру чемпіонату

«Черкаські Мавпи» поступилися беззаперечному лідеру Суперліги. Попри дуже сильну першу половину матчу обмежений склад черкасців не зумів витримати високий ритм матчу і поступився – 100:71.

тренер: Мужнієкс

«Черкаські Мавпи» приїхали у Южний без двох своїх ключових гравців. Чумаков та Рандлс вибули на тривалий час. Задля того, аби грати на рівних із лідером чемпіонату на його ж майданчику, гостям потрібно було фактично битися і чіплятися за найменший шанс. Заряд на гостру боротьбу хлопців із Черкас відчувся вже зі стартових секунд. Неймовірно сильна і дієва робота у захисті «Мавп» у перші чотири хвилини приголомшила беззаперечного фаворита Суперліги. За цей відрізок часу команда Максима Міхельсона не дала «Хіміку» здобути жодного очка!!! В атаці ж приїжджі зробили ставку на швидкий баскетбол та результативність від тріо Кальніченко-Завадський-Хемілтон. Врешті-решт рахунок став 10:0 – на користь «Мавп». Після тайм-ауту Мужнієкса «Хімік» очікувано змінив акценти на атаки з периметру і саме завдяки цьому зуміли відповісти неймовірному натиску «Мавп». Три дальні влучання від Нідхема та Рябчука майже зрівняли рахунок – 23:21 – на користь «Мавп».

На відміну від більшості матчів у южненському «Олімпі» цього сезону южненці отримали відчутну відповідь на свій ривок від суперника. Взагалі у другій десятихвилинці «Хімік» кілька разів був близький до того, щоб переломити хід гри, але «Мавпи» міцно тримали удар фаворита. Хороша робота у захисті була підкріплена результативністю Андрія Кальніченка у нападі. Схоже, форвард на правах капітана взявся працювати і за себе і за травмованих партнерів. Спочатку Андрій підтримав триочкову перестрілку від господарів, а наприкінці періоду реалізував кілька своїх фірмових атак з відхиленням. Як результат, Кальніченко здобув 16 очок та 3 підбирання ще в першій половині. Запам’ятався і суперданк після перехоплення молодого Івана Ткаченка. Як результат, на велику перерву «Мавпи» пішли, мінімально виграючи – 42:41.

Третій період став вирішальним у цьому матчі. На старті цієї десятихвилинки «Мавпи» спробували витримати власний темп першої половини гри, але поступово обмежений склад черкасців почав підсідати фізично. Допомогла цьому і агресивність у захисті южненців. Кожна позиційна атака черкасців завершувалася з неймовірною протидією. Натомість, Нідхем і Мур отримали простір на триочковій дужці, що і призвело до цілої серії влучних атак з периметру від американських захисників. Після одного з дальніх влучань Нідхема рахунок став 70:56. Уже цього разу дати відповідь супернику черкасці, на жаль, не змогли. Після ушкодження у середині третього періоду Крівцова і без того обмежений склад черкасців взагалі виглядав мало варіативним.

Натомість, Мужнієкс, розуміючи цю ситуацію, у четвертій десятихвилинці ще збільшив ігровий темп завдяки ширині власної лавки запасних. Різниця у рахунку почала поступово збільшуватися. Черкаських вболівальників наприкінці гри могли порадувати хіба що кілька ефектних взаємодій від Мірошніченка та Хемілтона. До речі, Ешлі став найрезультативнішим гравцем нашої команди. В його активі 20 очок та 5 результативних передач. Догравали ж матч гості п’ятіркою вісімнадцятирічних вихованців клубу. Фінальна ж сирена матчу, який складався з різних двох частин, зафіксувала перемогу «Хіміка» - 100:71.