У міжсезоння команди «Черкаських Мавп» працюють над мотивацією

    У «Черкаських Мавпах» намагаються дуже плідно використати міжсезоння. Окрім роботи над технікою, тактикою та фізикою у клубі вирішили попрацювати ще над одним важливим аспектом – психологією. На три дні до Черкас запросили фахового спеціаліста у напрямку психології – Ірину Ніколау. Завдання у магістра психології були доволі маштабними. На прохання головного тренера команди – Максима Міхельсона, спеціаліст мав відпрацювати не лише з основним та дублюючим складом, а й з усіма юнацькими командами. 

Колосальна робота розпочалася у четвер, а завершилася у суботу. Першими своєрідні іспити та психологічні тести складали юні гравці «Черкаських Мавп-03». Кожного з гравців передивився спеціаліст, поспілкувався з тренером і вже на кожного з них є своєрідне досьє.


Ірина Ніколау, магістр психології: "Тут, у Черкасах, у мене дуже великий об’єм роботи. Спочатку планувалося відпрацювати з гравцями основи та дубля, але у процесі роботи Максим Міхельсон попросив обробити інформацію про більшість вихованців клубу. Деяких із гравців я вже знаю, ми проводили з ними тести ще взимку, зараз будемо порівнювати їх, чи відбувся прогрес.  Зараз у мене подвійне завдання: розібрати психологію гравців та попрацювати над психікою. Психіка має кілька складових – це робота мозку, пам’ять та увага, а також моторика і координація рухів – це ключові моменти для баскетболу. Психологія – це більше душа людини". 


Для Ніколау, яка спеціалізується на спортивній психології робота з баскетболістами не є новою. Свого часу вона співпрацювала з одним з баскетбольних клубів Суперліги, у минулому році вже була у Черкасах, коли успішно працювала на «Різдв’яному кемпі», який організовував Василь Івлєв.

«Психологія у спорті – це дуже важливий момент. У баскетболі є кілька своєрідних китів – це техніко-тактичні навики, фізика та психологія. Момент з психологією, думаю, у наших чемпіонатах серйозно недооцінений. Можливо, це пов’язано з тим, що чітко оцінити успіхи у роботі над нею дуже складно. У цьому сезоні у ВЮБЛ мої команди («Мавпи-99» та «Мавпи-01») були двічі четвертими, цілком вірогідно, що нам не вистачило саме у психології», - говорить Василь Івлєв.


Окрім гравців клубу, вагомий курс від магістра психології пройшли і тренери «Черкаських Мавп». Тренерський семінар мав тему «мотивації», а завданням лектора було підвищити рівень знань з цієї теми.

Протягом трьох днів було взято чимало потрібної інформації, яка буде проаналізована та зроблені потрібні висновки.