"Черкаські Мавпи" з боєм поступилися "Хіміку"

Сьогодні «Черкаські Мавпи» провели один із головних іспитів стартового відрізку сезону. Команда Максима Міхельсона на своєму майданчику приймала южненський «Хімік». Єдиний представник нашої країни у Єврокубках з боями виграв матч у Черкасах. По ходу гри «Черкаські Мавпи» зуміли відіграти своє двозначне відставання, але на більше господарів не вистачило. Южненці переконливіше виглядали у четвертій десятихвилинці і здобули загальну перемогу - 81:62.

тренер: Юшкін

Одинадцять днів без офіційних матчів таки відобразилися на діях черкаської команди. Старт матчу проти лідера чемпіонату дійсно видався дуже важким для господарів майданчика. Южненці фактично відразу захопили ініціативу і пішли у відрив. Спершу черкасці стримали цей ривок кількома швидкими відривами, але після цього у позиційних атаках їх результативність суттєво впала. Доки господарі намагалися знайти свою гру у нападі Петров та Бєліков дозволили «Хіміку» зробити перевагу у рахунку двозначною. Впевнену перемогу у першій десятихвилинці (18:10) южненці продовжили у наступному періоді, довівши різницю до максимальної - 23:10.

Знайти себе після такого важкого старту черкасцям допомогла рідна публіка та довгоочікуваний триочковий. Причому розмочив засуху у атаках з периметру черкасців у цьому матчі Дмитро Антонець двома поспіль дальніми атаками. Відчувши впевненість і дещо перебудувавшись у захисті, «Мавпи» почали поволі скорочувати різницю. Допомогли у цьому Завадський та Носков, після результативної атаки останнього «Мавпи» майже зрівняли рахунок – 27:29. Однак заключних 40 секунд у першій половині для «Хіміка» виявилося достатньо, аби знову віддалитися на безпечну відстань. Кілька помилок господарів та п’ять очок поспіль Петрова відправили команди на велику перерву з цифрами 27:34.

Третій період став прекрасним подарунком для черкаських уболівальників. У ньому вони побачили перевагу своєї команди над нині топовим українським клубом. Причому ефекту у цьому додала неймовірно агресивна гра черкасців у захисті. У нападі ж господарі зробили ставку на індивідуальні дії, у цьому відрізку гри їм часто вдавалося обіграти свого супеника один-в-один. Повів за собою Кобець, спершу він забив триочковий, а після цього «сколихнув зал» ефектним данком через захисника. До слова, у цьому матчі вихованець «Черкаських Мавп» став найрезультативнішим гравцем команди. В активі Кобця 20 очок. Підтримав партнера по команді Носков, який двічі влучив із-за триочкової дужки та, нарешті, вивів свою команду вперед – 43:42!

На куражі «Мавпи» спробували «відчипити» свого суперника, але на перепоні став його клас. Один з лідерів южненців Бренден Фрейзер у скрутний для команди час взяв ініціативу на себе і самотужки кілька разів відповів на результативні атаки гравців «Мавп». У четвертому періоді Фрейзер створив господарям чимало проблем. Свої очки американський захисник переважно здобував у проходах і фактично самотужки знову віддалив южненців на відстань у 9 очок – 65:56. Вдруге зібратися на ривок у відповідь черкасцям уже не вдалося. В результаті останні дві хвилини цікавого поєдинку догравала уже молодь черкаського клубу.