Артамонов: "Цей чемпіонат дуже непередбачуваний"

 У минулому турі Клім Артамонов установив рекорд Суперліги Фаворит Спорт, він зумів віддати 15 результативних передач в одній грі. В результаті, «Черкаські Мавпи» перемогли «ІНФІЗ» з рекордним для ліги рахунком – 102:83. У розмові з одним із лідерів «Мавп» виявилося, що цього вечора відбувся і третій рекорд.

Клім, як сприйняв післяматчеву статистику гри проти «ІНФІЗу»?

Зрозуміло, що був задоволений своїми цифрами. Дабл-дабл і 15 передач – хороший показник. Причому на такому рівні я ще не робив в одному матчі стільки асистів. В юнацькому віці, пам’ятаю, якось було 20, але на такому рівні це вперше. У минулому сезоні у чемпіонаті Росії одного разу віддав 11 передач, це був один з кращих моїх показників.

Взагалі, як можеш оцінити гру з «ІНФІЗом» для своєї команди?

Нам потрібна була перемога і ми її здобули. З одного боку, показали хороший напад. Я як перший номер дуже себе комфортно почував при організації атаки, відчував, що у партнерів йде гра. Але, з іншого, ніби забагато пропустили, 83 – це немало. Ідеально було б не випустити суперника з 70-ти. Та не слід забувати про стиль гри цієї команди, вона атакує на 6-й–8-й секунді, та з непоганим відсотком. «Хімік», приміром, від них 85 пропустив.  

За винятком пропущеного матчу проти «ВолиньБаскета», «Мавпи» вже завершили перше коло чемпіонату. Як можеш оцінити старт сезону?

Початок сезону показав наші слабкі та сильні сторони і те, над чим нам потрібно працювати. Думаю, ми слабко зіграли у захисті, не на своєму рівні. Щодо результатів, то один із них явно неприйнятний. Ми не мали програвати «БІПІ» - це головне розчарування у першому колі. Так, ми програли ще дві гри «Хіміку» та «Кривбасу», наразі це фаворити чемпіонату, прикро лише те, що ми поступилися на своєму майданчику. Хочеться зробити правильні висновки та у другому колі довести, що ми на потрібному шляху.  

У стартовій частині сезону ви зіграли багато домашніх матчів. Далі на вас чекає велика кількість виїздів. Перші два вже незабаром – проти незручних «Запоріжжя» та «Кривбасу». Як на ці ігри налаштовуєтеся?

Дійсно, ці дві гри для нас будуть неймовірно важливі. «Запоріжжя» – дуже незручний суперник, який, як і «ІНФІЗ», грає у швидкий баскетбол і спричинив серйозних труднощів нам у домашньому матчі. Ключовим фактором у Запоріжжі буде захист один в один. Якщо ми зіграємо у цьому компоненті агресивно і грамотно, то не матимемо проблем, в іншому разі, поставимо результат під загрозу. «Кривбас» же, навпаки, любить нав’язувати жорсткий баскетбол, вони дуже щільно та агресивно грають у захисті. Зважаючи на непогану ротацію складу, це їх робить одним із фаворитів чемпіонату. У Кривому Розі буде цікавий матч, нам потрібно у ньому реабілітовуватися за домашню поразку.   

Вчора «Динамо» довело, що у фаворитів теж можна вигравати на їх майданчику і завдало поразки «Хіміку». Наразі «Мавпи» готові до таких подвигів?

Все залежить від ігрового тонусу. «Хімік» не показав свою кращу гру, він не зовсім вдало виглядав у матчах проти «БІПи» та «ІНФІЗу», вчора «Динамо» змогло натиснути на слабкі місця та показало дисциплінований баскетбол. Цей чемпіонат дуже непередбачуваний. Якщо ми нав’яжемо боротьбу і використаємо слабкі сторони суперника, зможемо обіграти будь-кого. Якщо ж ми не дооцінимо суперника або гратимемо не у повну силу, тоді команда нижньої частини турнірної таблиці обіграє нас.