У Черкасах відбулося свято баскетболу 3х3 - «Сила нації»

      Сьогодні черкасці стали свідками непересічної події! В самому центрі міста по справжньому прогриміло свято баскетболу 3х3 - «Сила нації». В Черкасах свято такого масштабу було проведено вперше! Але всупереч загальновідомій приказці, перший «млинець» вийшов просто таки чудовим! Протягом дня всі охочі могли спостерігати справжнє баскетбольне шоу на професійному майданчику зі стрітболу. Його, до слова, надала Федерація баскетболу України, яка і стала співорганізатором турніру на ряду з фітнес-клубом «Miami Gym».


Змагання стартували о 10:00 і продовжувалися до самого вечора у двох вікових категоріях, а саме «юнаки» та «дорослі». В обох вікових групах точилася надзвичайно гостра боротьба, а «додаткових обертів» кожній грі надавало те, що поєдинок міг тривати лише 10хв з правом одного тайм-ауту.

В перервах між матчами всі охочі могли прийняти участь у змаганнях з крос-фіту, кидків з дальньої дистанції та конкурсі кидків зверху. Щодо останнього, то цей конкурс можна назвати окрасою всього дня, адже під час нього баскетболісти зривали надзвичайно гучні овації, та й не дарма. Вихованець «Черкаських Мавп» Іван Ткаченко показував справжній майстер-клас і заслужено переміг у цих змаганнях, принісши публіці, якої на той час зібралося чи мало, величезну кількість задоволення. І можна сказати з впевненістю, що після цього конкурсу любителів баскетболу в Черкасах значно побільшало.


Вже у другій половині дня почався раунд плей-офф. У категорії юнаків до фіналу пробилися команди «Кабаска» та «Батил», які у груповій стадії були сильнішими за своїх однолітків. У вирішальному ж матчі гравці команди «Кабаска» виявилися значно сильнішими, та переконливо обіграли «Батил» з рахунком 16:4. У матчі за третє місце зійшлися юнаки з команд «Компания» та «The End». Тут , за рахунок більш злагоджених дій, вікторію святкувала команда «The End», яка перемогла з рахунком 7:0.

Після цих матчів, на майданчик вийшла старша вікова група. І кожна з команд фіналістів була налаштована вкрай серйозно. Про це свідчить те, що на майданчику точилася по справжньому запекла чоловіча боротьба, свідками якої могли стати всі охочі! У фінальному матчі зійшлися між собою команди «Стиль собачки» та «Легион».  Попри можливо кумедну назву, команда «Стиль собачки» показала надзвичайно злагоджену, та зовсім не кумедну командну гру, що і дозволило їм переконливо виграти свій останній матч з рахунком 15:5 та отримати золоті нагороди турніру.

Напевно найгострішим матчем «фіналу чотирьох» з точки зору баталій став матч за бронзу, де зійшлися команди «Бреган и комания» та «Крепатура». У надзвичайно запеклій та рівній боротьбі, з рахунком 12:10, володарями бронзових нагород стали баскетболісти з команди «Бреган и компания».

Окрім того варто також додати, що цей турнір був також своєрідним відбором до збірної України з баскетболу 3х3, що незабаром розпочне свої виступи на міжнародній арені.

До вашої уваги коментар Валерія Лісуна - організатора змагань зі стрітболу в Черкасах:


А також коментар Євдокименко Дениса - спеціаліста з розвитку баскетболу 3х3 та одного з організаторів заходу: