Білоус: «Наступного сезону маю йти в NCAA»

 Традиційно у літнє міжсезоння до Черкас з’їжджаються вихованці «Черкаських Мавп». Ті , хто близький до клубу знають, що закордоном виступає і навчається не лише Святослав Михайлюк. Цьогоріч у NJCAA з хорошою перспективою дебютували Антон Білоус  та Ілля Антонєнко.

Обидва баскетболісти наразі перебувають у Черкасах. Ілля працює у тренувальному таборі молодіжної збірної України, а Антон підтримує форму з дублем «Черкаських Мавп». Ми поспілкувалися з Білоусом про його сезон у Western Texas College. Наразі Антон живе у місті Snyder та виступає у найсильнішій конференції  NJCAA  -Region 5. Якщо наш вихованець вдало проведе наступний сезон, то неодмінно отримає можливість провести два чемпіонати у NCAA.

Антоне, розкажи про свої цьогорічні досягнення у NJCAA.

Ми не потрапили у плей-оф. Нам не вистачило кількох перемог. Після сезону були зроблені висновки і звільнений тренер. Менеджери визнали, що ми невдало виступили через помилки тренера. Так склалася ситуація, що нам потрібно було виграти п’ять останніх матчів. Вже у першій грі ми поступилися і втратили усі шанси. У чотирьох останніх матчах грали першокурсники, до яких входжу і я. Команда виграла усі чотири матчі, включаючи і поєдинки проти чемпіона та бронзового призера ліги. Словом, не повністю задоволений виступом команди, але вирішив залишитися і на наступний сезон в Western Texas College   Там змінили тренера і тому маю сподівання на хороші перспективи.

Ти себе уже комфортно почуваєш у США?

Однозначно. Ще минулого року я там відчував себе прекрасно. З негативу те, що я не зміг рівно провести весь сезон. У мене був прекрасний початок чемпіонату, де я здобував по 17 очок у середньому за гру і хороша кінцівка. А от середина сезону явно не вдалася. Фактично у мене не заладилося з тренером і більшість ігрового часу сидів на лавці.

А ти маєш право ще один рік грати у цій лізі?

Так, це мій останній рік. Для гравців, у яких є певні проблеми з документами, надають таку опцію, але уже наступного сезону точно маю йти в NCAA. Щодо освіти, то, навчаючись тут, я маю прекрасну нагоду отримати повну освіту. Для цього мені потрібно ще рік провчитися і виступати у Western Texas College а вже після цього потрапити до команди NCAA. Звісно, чотири роки я там грати не зможу, за правилами. Теоретично, там можу провести два сезони і разом з тим отримати повноцінну освіту. Тому зараз мої думки пов’язані виключно з хорошим виступом у NJCAA.

Наскільки довго у Черкаси?

До середини серпня буду тут. Радий, що можу провести канікули з родиною. І я говорю не лише про своїх близьких, за якими дуже сумую, а й про хлопців з якими тренувався у баскетбольній школі «Черкаських Мавп». Зараз тренуюся з дублюючим складом, отримую задоволення.

За матчами «Черкаських Мавп» стежив з США?

Звісно! Це ж моя команда. Безперечно, всі матчі не дивився, але ігри плей-оф точно не пропускав. Приємно, що багато ігрового часу отримують молоді хлопці. Кобець, Мірошниченко, Шаламов зараз вони повноцінні гравці обойми.