Українська молодіжка, на чолі з черкасцями, вириває драматичну перемогу у Латвії

Фантастична драма!!! Молодіжна збірна України вириває перемогу в овертаймі у Латвії!!!

При чому українці по ходу гри поступалися “-23”!!! Приємно, що титанічний внесок у перемогу зробили вихованці “Черкаських Мавп”. Святослав Михайлюк став головним фундатором цієї перемоги. Йому вдалося у клатчі гри повести за собою збірну. Вирішальний штрафний забив головний скорер нашої збірної – Олександр Кобець. Загалом же представники Черкас у цьому матчі здобули 47 очок. Та навіть попри це молодіжка, яку вже встигли полюбити усі любителі українського спорту, сильна командною грою!

Дебют поєдинку залишився за латвійцями, які вміло користувалися габаритами своїх бігменов в фарбі. Українська збірна не дуже вдало діяла в позиційному нападі, а латвійці, зацементувавши свою трисекундну, часто змушували команду Міхельсона атакувати або під кінець володіння, або з серйозним опором. За перші 10 хвилин гри українська команда реалiзувала лише 3 кидки з гри, не впоравшись з енергійним латвійської захистом.

Після першої перерви відчутних змін в грі нашої команди не відбулося: точні кидки з гри хлопцям вдавалися вкрай рідко, а фірмові пік-н-роли з заграванням Скапінцева проходили значно рідше, ніж у двох попередніх поєдинках.

Невеликий сплеск в грі української збірної трапився після тайм-ауту Міхельсона: триочковий і ефектний блок-шот від Михайлюка в поєднанні з перехопленням і двома балами від Сидорова підбадьорили команду і навіть змусили Арніса Вецвагарса скористатися "хвилиною". Однак на повноцінний ривок наших хлопців не вистачило: збірна України вирушила на велику перерву, маючи 10 очок дефіциту і всього 22 набраних бала за підсумками першої половини зустрічі.

Перед виходом на другу половину гри Максим Міхельсон попросив підопічних зіграти більш сконцентровано і не допустити недооцінки суперника. Однак прохань наставника виявилося недостатньо - латвійці легко й невимушено оформили ривок 7:0, відправивши суперника приходити в себе на тайм-аут, після чого, реалізувавши кілька вільних дальніх, миттєво збільшили свою перевагу до 23 балів. Видавши феноменальний відсоток влучень в матчі з сербами, в поєдинку з Латвією наша команда кидала набагато гірше, реалізувавши лише 20% кидків з гри при лише 1 точному триочковому з 16 спроб на екваторі третього періоду.

Довгоочікуваний ривок українська молодіжка організувала у другій частині третьої десятихвилинки завдяки відмінній грі Кобця і триочковим бомбам Сидорова і Зотова, проте на заключну перерву команди пішли при двозначній, 12-очкової, перевазі латвійців.

Отримавши двохвилинну перерву, українські баскетболісти на досягнутому не зупинилися. Вчепившись в своїх опонентів в персональному захисті, підопічні Міхельсона грамотно зіграли в атаці, залишивши лише 5 очок від переваги латвійців за 5 хвилин до фінальної сирени. Ще більше поліпшила шанси на камбек українська збірна після надважливого дального від Кобця і шикарної скидки Михайлюка на Павлова, який, опинившись один на один з кільцем, скоротив перевагу латвійців до 2 очок за 35 секунд до кінця матчу. Але це не все! У якийсь момент матчу це здавалося практично нереальним, але Україна зуміла-таки первести гру в овертайм завдяки надважливим перехопленню і лей-апу Михайлюка - 65:65 за підсумками 40 хвилин гри.

В овертаймі українська збірна захопила невелику перевагу, яку латвійці спочатку нівелювали, а потім, за хвилину до сирени, навіть вийшли вперед. Але наші хлопці вже занадто повірили в свою перемогу, щоб відпустити її на цей раз. Свят Михайлюк знову взяв на себе гру в кінцівці, реалізувавши два очки в проході, а точний штрафний Кобця за кілька секунд до фіналу принес нашій команді другу перемогу на турнірі. Команда Міхельсона, поступаючись по ходу зустрічі більше 20 очок, зуміла зробити божевільний камбек і обіграти збірну Латвії з рахунком 72:70.

Матч 1/8 фіналу збірна України U-20 проведе вже завтра, 20-го липня, а суперник нашої команди визначиться по закінченню третього туру групового раунду турніру.