Олександр Лашко про тренувальний табір «Черкаських Мавп-04»

Цього сезону Олександр Лашко очолить одразу дві команди «Черкаських Мавп» 2004-го року народження. Нині гравці обох команд посилено готуються до сезону. Баскетболісти працюють як на піску, так і на майданчику. Ми завітали на тренування команди на місцевому пляжі. Про черговий етап підготовки, відбір до команд та баченням нового сезону Олександр Лашко розповів у своєму інтерв’ю.

– Олександре, зараз команда тренується на пляжі. Розкажіть про збір цієї команди. Нині працюєте над фізичною підготовкою?
– Це вже другий збір. Перший збір був у червні, ми тренувалися 45 днів. Навіть на початку липня працювали. Цього року, цим літом вирішили зробити більший акцент на фізичну підготовку, адже в сезоні поступалися у фізичному плані деяким командам. Хотіли літо провести продуктивно, стати більш швидкими, сильнішими та потужнішими. Відпочили три тижні. Зараз почали працювати над спеціальною фізичною підготовкою. Проходимо курс із тренером ОФП Андрієм Гончаренком. Працює більше 20-ти хлопців, більшість – 2004-ий рік, окрім цього і 2005-ий рік народження. Паралельно займаємося із Василем Івлєвим та Андрієм Тімофєєвим на стадіоні. Для того щоб руки і ноги не забували про майданчик і м’яч. Тому що літо – хороший час, щоб зробити заділ на весь сезон.

– Тобто окрім занять на піску ви займаєтеся і в парку, і на майданчику, граєте в баскетбол?
– Так, пісок – укріпляємо ноги. Працюємо і у воді. До того ж і турник, і бруси і крос. Є спеціальні вправи на піску – бігові, стрибкові. Тренування розписані протягом усього тижня – це 6 днів тренувань, іноді навіть 7. Чергуємо заняття на майданчику із роботою на пляжі. В принципі все літо, без вихідних працюють хлопці.

– Діти прийшли після літа. Який у них фізичний стан. Хтось підріс, хтось посильнішав. Чи задоволені ви формою, в якій підійшли хлопці до зборів?
– Деякі діти, в силу своїх можливостей не можуть бути на тренуваннях. Хтось відпочиває за межами Черкас, хтось у дідусів та бабусь. Але хлопці займаються і за індивідуальною програмою. Адже є певний мотиваційний момент. Цього року буде дві команди, і в кожну з них буде досить суворий відбір після завершення нашого тренувального циклу. Всі хлопці це розуміють, вони знають над чим потрібно працювати, що підтягнути. Ми їм підказуємо. Збором, тренуваннями та їхнім ставленням до цього процесу я задоволений.

– До якого часу будете працювати у такому режимі?
– На піску і на майданчику займатимемося до вересня. Потім поступово будемо заходити до зали. Але і зараз діти не забувають про баскетбол. На майданчику центрального стадіону у нас робота над технічними моментами. Плануємо також провести тести в інституті фізичного виховання Черкаського національного університету, для того щоб побачити наскільки діти додали, і над чим потрібно ще попрацювати і в цілому підбити підсумок літніх зборів. Плануємо до 25-го серпня попрацювати над фізичною підготовкою.

– Цього року ви тренуватимете дві команди 2004-го року. Яке бачення роботи із цими колективами? І які завдання ставите як перед хлопцями, так і перед собою?
– Минулого року було дві команди так само. Але ми працювали дещо інакше, різні тренери, деякі відмінності в роботі. Цього року також буде відбір і по 2004-му і по 2005-му році. Тому що деякі хлопці продемонстрували хороший прогрес у минулому сезоні. Всі будуть битися і боротися за потрапляння в команди. Конкуренція серйозна. Тому ми й посилено працювали влітку, щоб діти розуміли, що на них чекає попереду. Завдання ставитимемо максимальні як для себе самого, так і для хлопців. Завдання серйозні як від керівництва клубу, так і СДЮСШОРу. Ми налаштовуємося на сезон – битися й доводити, рухатися тільки вперед.

– Ці хлопці працюють в клубі два-три роки. Чого вони досягнули за цей час в ігровому і психологічному плані? І з огляду на це, є якісь конкретні нюанси, над якими будете працювати цього сезону?
– У плані досвіду протягом цих кількох сезонів ми дещо поступалися провідним командам із Одеси, Києва, Дніпра. Ці команди були зібрані раніше. В ігровому досвіді ми поступалися. Але ці сезони продемонстрували, що ми додаємо з кожним роком. Діти тренуються, для деяких із них це може стати основною їхньою роботою. Тому всі працюють серйозно. Відберемо дві команди. Одна буде основною.
Для того щоб сформувати сильніші команди, щоб не просто скласти конкуренцію. І продемонструвати, що в Черкасах є команди, які достойні битися за найвищі місця на п’єдесталі. До того ж, наступного сезону хлопців цього року будуть переглядати тренери збірної України U14. Хлопці прагнуть потрапити до табору цієї збірної. Тому працювати будемо ретельно.

– Яке ваше бачення того, що в клубі розширяється кількість команд. Яке це має значення для розвитку баскетболу, для конкуренції між гравцями, між командами?
– Конкуренція має бути завжди. Це однозначно плюс. Нехай деякі діти засмучуються, здаються. Але без характеру бути в спорті не реально. Те що є по дві команди, 2004, 2005 2006 року. Це дуже добре. Усі діти отримуватимуть більше практики, більше гратимуть. Для хлопців дуже важливо, велика конкуренція, багато дітей, багато команд. Зявляються нові команди в чемпіонаті. Сезон має бути сильнішим і чемпіонат цікавішим.