Чотири хвилини попереду і перемога в кишені

«Черкаські мавпи» - МБК «Одеса» - 81:71 (17:27, 15:13, 18:19, 31:12)
 
  «Одеса» одна з тих команд, яка на початку сезону відверто здивувала. Проте, якщо більшість таких клубів ( «Черкаські мавпи», «Сумихімпром», «Миколаїв») вразили з позитивної точки зору, то одесити навпаки провалом старту першості: 5 матчів – 5 поразок. Якщо поглянути на цей результат з іншого боку то в цьому провалі важко знайти сенсаційність. Проблеми з фінансуванням та перетрубації зі складом зробили свою чорну справу і команда з неабиякими традиціями опинилась на дні турнірки. Здихнути з полегшенням місцеві фани зуміли лише кілька тижнів тому, коли усні обіцянки керівництва про фінансову стабільність підкріпились відразу трьома гучними придбаннями литовських легіонерів. По всім спортивним канонам продемонструвати пристойний рівень в стартовому матчі майже неможливо. Та литовцям виявилось по силам перекреслити всю теорію. Саме їхніми зусиллями «Одеса» ледь не вирвала перемогу в Миколаєві.
  Забігаючи на перед скажу, що і в черкаському матчі найпомітнішими в гостей були Варнеліс, Вішняускас та Лепінайтіс. Одесити зі стартових секунд дуже щільно почали відпрацьовувати в захисті, а в атаці зробили ставку на скрупульозність в завершальній стадії. Поставлені в дуже скрутне становище черкаські захисники «розкачували» атаки своєї команди в різні боки, але окрім численної кількість втрат це так ні до чого і не призвело. «Одеса» відразу вчепилась в перевагу забезпечену мобільністю її задньої лінії і впевнено почала її збільшувати. Це призвело до того що Андрій Подковиров, вже в першій десятихвилинці, задіяв всіх своїх гравців задньої лінії (окрім Ярутіса). Та все ж перша перерва зустрічала господарів найпровальнішим підсумком стартового періоду в цьому сезоні – 27:17.
  Старт другого періоду подарував численній армії черкиських фанів низку позитивних емоцій. Трьошка Лохманчука та дві атаки з під кошика Джонсона зорганізовують ривок «Мавп» - 7:1 (24:28). Та хвилинна перерва Брюховецького і відмінні дії Лепенайтіса та Вішняускаса миттєво повертають двозначну перевагу гостей. Лише завершення атаки зверху Балашовим скорочує цей відрив за підсумками першої половини матчу до 8-ми очок – 32:40. Третій період, а точніше його старт, черкашани за звичкою відіграли ще нижче своїх можливостей. Господарі за підсумками 6-ти ігрових хвилин зуміли задовольнитися лише двома очками, здобутими Госою!  Такі потрібні дальні стабільно йшли в молоко, а через зразково вибудувані захисні редути гостей можна було прийти хіба що на танку. А от свого роду танк – Артур Джонсон в ці хвилини так захопився «продавлюванням» суперників, що замість очок ретельно збирав фоли. Апогей матчу разом з переломом настав на 7-й хвилині третього періоду, коли «Одеса» вела з перевагою у 18-ть очок!!! (34:52). Хвилиною раніше втомившись шукати розради в цій ситуації в захисників-резервістів Подковиров кидає в бій ще не готового Ярутіса (повернення до гри після травми литовця очікувалось 9-го листопада). Відразу по цьому своє ставлення до цього матчу яскраво підкреслили двома поспіль данками Госа та Балашов. А до цього Казлаускас скориставшись передачею Ярутіса поклав трьошку, сам же Роландас підвів риску під ривком господарів – 43:54. Після хвилинної наради, ініціатором якої став Брюховецький, черкащани, за винятком атаки з периметру Ярутіса, здобували очки виключно з лінії штрафних. На останню перерву одесити йшли ще в реноме переможця – 50:59.
   На останню четверть Андрій Підковиров випустив відразу трьох захисників. Зовсім скоро стане зрозуміло, що жертвуючи силовою боротьбою на користь швидкості він зробив плацдарм для серйозного ривка своєї команди. До того ж всі виконавці цієї п’ятірки (Лохманчук, Лєбєдєв, Ярутіс, Казлаускас та Балашов), за винятком центрового, володіють поставленим кидком. Тож свої кінжальні проходи захисники «Мавп» вправно чергували з «дальніми». В цьому періоді черкащани з дужки наколотили очок скільки ж стільки в попередніх трьох (12). Одна з трьошок від Ярутіса, за 3 хвилини до завершення гри, вперше, після стартових хвилин матчу, вивела господарів вперед – 66:64. Після цього свою перевагу «Мавпи» лише збільшували. По ходу цієї процедури тренерський штаб «Одеси» приймає прогнозоване, в цій ситуації, рішення – діяти через фол + дальній. Але збитий приціл одеситів і холоднокровність у виконанні штрафних господарів допоміг останнім закінчити цей матч з двозначною перевагою – 81:71 
 
В'ячеслав Лопушанський