«Хімік» - «Черкаські Мавпи» - 61:84(20:19, 16:20, 24:11, 21:14)

Центральний матч 5-го туру відбувся в Южному, де зійшлися два фаворити чемпіонату і водночас два невдахи минулого туру. Поразка у звітному матчі могла поставити кожну з команд у не зовсім приємне турнірне становище. Оптимізму Андрію Подковирову не додавав і той факт, що повністю до матчу готові були лише сім виконавців. Особливо проблемною виглядала задня лінія: в лазареті команди опинився Роландас Ярутіс, а Павло Цьопич ще відверто не готовий до таких поєдинків. Та як виявилося, справжні проблеми в грі стосувалися захисників господарів.
            Зі стартових секунд команди взяли курс на виважений та майже безпомилковий баскетбол. Очковий гандикап «Хіміку» забезпечив дальній від Зубрицького, про якого «забув» на периметрі індивідуальний захист черкащан. Але впевнені дії гостей під своїм кошиком та пробіжка Чакіча допомогла наздогнати «Хімік». Кінцівку першого періоду команди провели наднервово, чим і пояснюється надмірна кількість втрат та фолів. В підсумку, десятихвилинка завершилась з мінімальною перевагою господарів – 20:19.
            Підтягнути результативність цього матчу «Хімік» вирішив з «дужки». Але трьошка Казлаускаса в черговий раз стала доречною для нашої команди. Після цього поступ одноклубника підтримав Буцький, а в проміжку між дальніми ще і Джонсон приєднався до ривка «Мавп» (8:0). І маємо 33:25 для гостей. Та після цього недбалі дії черкащан на периметрі проти «великих» «Хіміка» майже вирівнюють становище. Відповідь з шести метрів Буцького відправляє на велику перерву команди з три очковою перевагою гостей – 39:36.
            Такого ганебного старту в періоді «Хімік» ще цього сезону не знав: 3 «сухі» хвилини та чотири втрати – такий доробок команди Звєздана Мітровича на старті третього періода. Це без проблем допомагає Казлаускасу і компанії досягти восьми очкової переваги – 44:36. Відчувши запах крові, «Мавпи» по повній увімкнули агресивний захист і здобували свої очки переважно в швидких відривах. Другий данк Балашова, якому нарешті вдалося знайти свою гру в новій команді, робить розрив двозначним – 53:42, після чого трапляється, напевно, ключовий момент матчу. Буцький в черговий раз відмінно відпрацював в захисті, а його прохід зупинив Джурич. Заплатив за цей епізод центровий «Хіміка» дуже пристойну ціну – отримав технічний та мікротравму, з причин якої Джурич вийшов лише на заключні секунди періоду.  Відразу після цього «великі» черкащан починають повністю домінувати в трьохсекундній зоні. І знову Балашов закінчує ривок гостей – 59:43. На останню десятихвилинку команди вийшли з різницею в 16 очок – 63:47 для «Мавп».
            Трьошка Лєбєдєва допомагає гостям перелізти через 20-очковий рубіж переваги, який до кінця матчу так ні разу не був подоланий «Хіміком». Гості ж впевнено підтримали свій «успіх» старту третього періоду і свої перші очки здобули після трьох хвилин ігрового часу. Вже після цього в Андрія Подковирова відкрився плацдарм для експериментів. Одним з них стало випробування Госи на позиції другого номера. Догравали «Мавпи» поєдинок вже інерційно. В підсумку потужно набраний темп черкаської «машини», по-іншому й не скажеш, привів команду до фінішу з більш ніж пристойним відривом – 84:61.

Арнас Казлаускас: Сьогодні перемога нам була потрібна, як повітря. Після поразки в Дніпропетровську ми встигли відновитися і фізично, і морально, що і відобразилось на результаті. Стосовно моєї гри, то дійсно, в останніх двох матчах я відпрацював значно краще ніж на старті чемпіонату, адже дуже важко відразу заграти в новій команді, проте гадаю, що стартовий синдром вже позаду.