Новини клубу \ лютий 2019  ← Повернутися до списку

Едуард Скрипець: «80% гравців дубля в майбутньому можуть грати в Суперлізі»

12.02.2019

«Черкаські Мавпи-2» традиційно одна із наймолодших команд у Вищій лізі. Завдання будь-якої дублюючої команди – підготовка кадрів до основного складу клубу. Дублери не є фаворитами чемпіонату України. Але цього сезону, під керівництвом нового тренера Едуарда Скрипця «Мавпи-2» зуміли проявити себе як непоступлива команда. В активі дублерів вже 7 перемог, хоча чемпіонат ще триває. Про перипетії цього сезону, завдання та перспективи – розповідає тренер.

– Едуарде, більшу частину сезону ви вже відіграли. Як можете охарактеризувати сезон для команди на цьому етапі? 
– В принципі результати є непогані. Ми стараємося. На мій погляд, у порівнянні з попереднім сезоном команда додала. Але попереду ще дуже багато роботи. Тому ті ігри, які у нас попереду, вони будуть дуже корисними для хлопців, для їхнього становлення як гравців. Тому що ми їх не розглядаємо як гравців зараз, а дивимося в перспективі, щоб вони могли потрапити до Суперліги. Щоб через рік-два змогли влитися до першої команди.

– Які завдання ставите перед командою на ці чотири тури Вищої ліги, що лишилися?
– Із цих турів, у нас два домашніх, в яких будемо намагатися максимально брати результати. Над чим потрібно працювати? Працювати нам потрібно над усім. Необхідно покращувати і техніку і взаєморозуміння гравців. Через те, що молоді хлопці – їм не вистачає розуміння один одного, комунікації між партнерами і в захисті і нападі. Не до кінця можуть спілкуватися на майданчику, особливо коли на них спрямований тиск, тоді вони губляться. Над цим потрібно працювати

– Ви працюєте з командою перший сезон. Які зміни у грі можете відзначити, якась позитивна динаміка?
– Якщо взяти результати і порівнювати з минулим сезоном, коли у команди було чотири перемоги. То цього сезону у нас вже 7 перемог. І якщо дивитися на окремих гравців, я до роботи в клубі їх особливо не бачив, тільки по статистиці можу визначити. То деякі хлопці додали, зокрема ті гравці, яких розглядає команда Суперліги, що це найближчий резерв. Нам це і потрібно, щоб вони додавали і росли як гравці.

– Із якими труднощами стикаєтеся у роботі з командою. Які проблемні аспекти ви б назвали?
– Так, вони не зовсім зконцетровані. Хоча, напевно, зараз вся молодь така, розбалансована в цьому сучасному світі. У них не вистачає концентрації. Вони не все чують. Точніше чують, але не можуть втілити це потім на майданчику. Ми говоримо над чимось, є якийсь план на гру або даю настанови під час тайм-ауту, вони ніби все розуміють, але на майданчику губляться. Але списую все на вік нашої команди, гадаю, що все це можна виправити.

– Хто тягне цю команду на собі? І в ігровому плані і в ментальному?
– Ментально зараз у нас дуже добре влився в команду Олег Бондаренко. Тому що він був не з початку сезону, а приєднався до нас тільки в грудні. Він нам повністю підходить, швидко знайшов себе у нашій команді. Він дає енергію і в захисті, і в нападі. Агресивно грає і там, і там, на обох сторонах майданчика. Він зараз заводить команду і це мене радує.

– Які позиції ви хотіли б підсилити? Як працюєте у цьому напрямку, слідкуєте за іншими командами?
– У нас найбільш проблемна позиція – це перший номер. Нажаль, ті гравці, які у нас є, той же Дмитро Нагорний, до цього ми розглядали Сергія Мельника, але вони поки слабуваті. Тому що той же Олег Бондаренко, який зараз часто виконує функції першого номера, у нього більш-менш вдається, але хотілося б, щоб він грав більше другим номером. Це більш рідна амплуа для нього. А от перший номер – це та позиція, яку нам потрібно посилювати. Чи своїх гравців підтягувати, щоб вони швидше прогресували.

– З вами працює Володимир Чурсін, який займається старшою віковою групою баскетбольної школи «Черкаських Мавп». Ви також ходите на матчі наших команд у ВЮБЛ. Як би оцінили структуру юнацького баскетболу в клубі? Є там перспективні гравці, які можуть підсилити дубль?
– Так, звісно слідкую за меншими командами. Два хлопці 2002-го року працюють у нашому складі, вони тренуються із нами, грають. Підключаються, є цікаві хлопці.  Також є хороші і перспективні гравці у команді 2003-го року народження. Але вони поки що не дотягують до цього рівня, у фізичному плані вони слабші, їм ще важко. Втім, якщо буде все добре, вже в наступному році будемо залучати хлопців 2003-го року народження у нашу команду.

– Підсумовуючи, як би ви оцінили дублюючий склад. Наскільки «Черкаські Мавпи-2» перспективна команда? Скільки хлопців у довготривалій перспективі змогли б грати на рівні Суперліги?
– Якщо говорити по «матеріалу», який у нас є, то 80% гравців можуть в майбутньому грати у Суперліги. Але для цього потрібно дуже багато працювати. Працювати індивідуально, ментально перебудуватися. А так, то в майбутньому можуть грати в Суперлізі. Так, не вся команда, а 80% цілком по силах. Але це не через рік і не через два. Про це рано говорити, попереду дуже багато роботи.

Наступні матчі «Черкаські Мавпи-2» проведуть 15-16 лютого вдома із «Говерлою».
Суперліга Парі Матч 20 16 лютого 2019, початок о 14:00
Черкаси, ПС "Будівельник"
Черкаські Мавпи
110 : 95
Одеса
Суперліга Парі Матч 21 01 березня 2019, початок о 18:30
Запоріжжя, ПС "ЗАС"
Запоріжжя
96 : 91
Черкаські Мавпи
Суперліга Парі Матч 22 03 березня 2019, початок о 16:00
Миколаїв, ПС "Надія"
Миколаїв
80 : 73
Черкаські Мавпи
Суперліга Парі Матч 23 06 березня 2019, початок о 19:00
Черкаси, ПС "Будівельник"
Черкаські Мавпи
74 : 94
Миколаїв
Суперліга Парі Матч 24 10 березня 2019, початок о 16:00
Миколаїв, ПС Надія
Миколаїв
75 : 83
Черкаські Мавпи
Суперліга Парі Матч 25 13 березня 2019, початок о 19:00
Черкаси, ПС "Будівельник"
Черкаські Мавпи
84 : 81
Одеса
Суперліга Парі Матч 26 16 березня 2019, початок о 16:00
Одеса, УСК "Одеса"
Одеса
88 : 85
Черкаські Мавпи
Суперліга Парі Матч 27 20 березня 2019, початок о 19:00
Черкаси, ПС "Будівельник"
Черкаські Мавпи
89 : 91
Політехнік
Суперліга Парі Матч 28 22 березня 2019, початок о 19:00
Черкаси, ПС "Будівельник"
Черкаські Мавпи
89 : 86
Дніпро
Суперліга Парі Матч 26 березня 2019, початок о 18:30
Запоріжжя, ПС "Юність"
Запоріжжя
105 : 87
Черкаські Мавпи
Суперліга Парі Матч 29 березня 2019, початок о 18:30
Черкаси, ПС "Будівельник"
Черкаські Мавпи
101 : 91
Запоріжжя
Суперліга Парі Матч 01 квітня 2019, початок о 18:30
Запоріжжя, ПС "Юність"
Запоріжжя
81 : 80
Черкаські Мавпи