Кіріл Крутогуз: «Хочу довести тренерам, що можу грати за дубль «Мавп»

16-річний Кіріл Крутогуз займається баскетболом вже 6 років. Розігруючий є одним із лідерів «Черкаських Мавп-03». А цього сезону у нього є шанс потрапити до основного складу «Черкаських Мавп-2». Цього тижня юнак вже почав займатися з дублерами. Про непростий минулий сезон, непотрапляння до збірної України та амбітні плани читайте далі.

– Кіріл, Розкажи, як працюєш влітку?
– Все літо займався індивідуально. Проводив по два тренування на день, просився до спортивної зали 9-ї та 1-ї шкіл. Працював над кидком, технікою. А щовечора займався у тренажерному залі. Програму тренувань мені розписали тренери – Володимир Чурсін та Олександр Молчанов. Вони вказали, над що потрібно робити акцент. Кидок, дриблінг, фізична підготовка.

– Стосовно минулого сезону. Він вийшов для вас невдалим. Як вважаєш, чому?
– Дуже невдалий. Не вийшли у фінал обома командами – і 2002-го року і 2003-го. Ми не змогли конкурувати із нашими суперниками, команди цьогоріч суттєво додали. Нам було складно. По 2003-му року розраховували потрапити до 8-ки кращих команд, але не знаю, що сталося.

– Можливо зараз можеш сказати у чому причина такого результату, зокрема по вашій команді «Черкаські Мавпи-03»?
– В Можливо тому що не всі викладаються максимально на тренуваннях. Нашій команді вже шість років буде, всі займаються, але у деяких гравців прогресу фактично немає.

– Із чим це пов’язано?
– Напевно з тим, що багато хлопців розуміють, що вони не пов’яжуть своє життя із баскетболом. Тому і не викладаються так, як лідери команди.

– Цього року ти не потрапив до збірної України U-16. Вже зрозумів, чому так сталося?
– Дуже засмутився, що мене не викликали. Адже протягом сезону мене викликали у табір команди, їздив на збори. Обіцяли, що влітку викличуть хоча б у розширений список збірної. Але цього не сталося. Засмутився, але вже все пройшло. Це хороша мотивація працювати ретельніше і прогресувати надалі. Напевно не взяли, тому що результат нашої команди був поганим. Якби ми вийшли до фіналу, то, думаю, міг би потрапити до збірної.

– На твоїй позиції у кадетській збірній серйозна конкуренція?
– Так, на позиції першого номера велика конкуренція. Із Дніпра, з Одеси, з Києва є хлопці. Тому потрапити до команди важко. 

– Зараз збірна грає на Євробаскеті. Слідкуєш за виступами?
– Так звісно. Дивився матч проти Чорногорії – прикро програли шість очок. Вболіваю за команду.

– Для молодого гравця – робота влітку є визначальною. Саме за цей час гравці роблять ривок у своєму розвитку, стрімко прогресують. Розумієш важливість цієї роботи зараз?
– Так, звісно. Я працюю переважно сам. Багато дриблінгу, виконую велику кількість триочкових кидків, цей показник хочу покращити цього року. Влітку із США приїздив Денис Бачурін (вихованець «Мавп»), то я з ним працював. Також кілька тренувань провів із Микитою Воєводою. Він мені неабияк допоміг. Давав поради по триочковим кидкам, на що саме потрібно робити акцент.

– Які очікування від нового сезону. «Черкаські Мавпи-03» проведуть свій заключний сезон у ВЮБЛ. Як налаштовуєшся, щоб останній сезон провести якісно?
– Скоро вже починаємо працювати командно. Будемо з Максимом Голєнковим налаштовувати хлопців, спілкуватися, мотивувати. Наш останній сезон, потрібно хоч щось залишити для клубу. Довести, що ми не дарма працювали всі ці роки.

– Зараз ти почав працювати із дублюючим складом «Черкаських Мавп». Як вважаєш, чи реально тобі буде потрапити у цю команду?
– Дуже хочу себе гарно проявити. Працювати значно складніше, у команді сильні хлопці на всіх позиціях, рівень значно вищий, я на собі це відчув. Для мене великий виклик – довести, що я можу бути у цій команді. Вже по першим тренуванням я відчув, що у такій команді можу значно швидше прогресувати. Потрібно ретельно працювати, щоб стати кращим за того, хто вже є в дублюючій команді.

– У «Мавпах-2» проблемна позиція – перший номер. Це твоя позиція. Чи бачиш для себе додатковий шанс закріпитися у складі?
– Можливо так, є певний шанс. Але спочатку потрібно проявити себе на тренуваннях, продемонструвати себе з найкращого боку, щоб тренери побачили, що я можу. І тоді подивимося.

– Багато працюєш у тренажерному залі. Що закачуєш, ноги?
– Так. Ноги, руки, спина. Всього потрошку. Хочу стати фізично сильнішим.

– Згори вже бив?
– Зараз у мене є проблеми з коліном, але слем-данк вже можу робити. У грі ще не вдавалося, втім цього сезону неодмінно спробую.

–  «Черкаські Мавпи» випустили чимало гравців якісного рівня. Михайлюк, Кобець, Ткаченко, Скапінцев – інші гравці постійно потрапляють у збірні. Ти вже наочно побачив, що якщо ретельно працювати, то можна досягнути успіху в баскетболі? Стати баскетболістом?
– Так, безперечно. Баскетбольна школа «Черкаських Мавп» одна із найсильніших в Україні. Приклад Михайлюка для мене визначальний. Я слідкую за його матчами, вболіваю. Коли він приїздить в Україну, то постійно проводить нам майстер-класи, дає поради. Це дуже надихає, бо бачу, що можна бути простим хлопцем із Черкас і потрапити в НБА. У мене теж є така мрія. Але до цього дуже далеко. Хочу потрапити в дубль, заграти там. А потім головна мета – грати за «Черкаські Мавпи».