Михайло Бродський: баскетбол – це шоу, а українцям зараз не до розваг

 Президент Федерації баскетболу України Михайло Бродський в коментарі ZN.UA розповів, чому було ухвалено рішення достроково завершити баскетбольний сезон, а не йти на паузу.

- Я державний чиновник першого рангу, з допуском до державної таємниці свого часу. І я пройшов дуже багато криз в нашій країні - починаючи від фінансових і закінчуючи своїми особистими. Я знаю точно, що ті, хто живе на авось, хто живе за принципом а раптом розсмокчеться - вони завжди помиляються. Я прихильник кардинальних, різких дій, тому що в такому випадку - врятуй одне життя і буде врятований увесь світ. Точно не хочеться брати на себе якусь важку історію.

Чемпіонат був красивий, успішний, все чудово, ми ростемо. Навіщо ж нам всім цим ризикувати? Іноземці, які грають в клубах Суперліги, нервують. Гравці Євроліги просять забезпечити їм безпеку, в НБА французький баскетболіст жартував над коронавірусом, а тепер там перевіряють всіх. Спортсмени труться тілами - це контактний вид спорту. Я спостерігав, як це відбувалося в Китаї - вони в першу тиждень розпустили весь баскетбольний чемпіонат. Просто прийняли кардинальне рішення, - заявив Бродський.

Керівник українського баскетболу підкреслив, що країна переживає складний період, а історія з коронавірусом навряд чи завершиться через кілька тижнів:

Баскетбол - це не тільки спорт, але і шоу. А що за шоу без вболівальників, без інтересу, без інтриги? Людям в країні зараз не до шоу, концертів та інших розваг. Більш того, за цим всім стоять гроші спонсорів. Я приблизно уявив собі ситуацію: робимо паузу в чемпіонаті до 3 квітня. Яка ймовірність, що вся ця історія закінчиться через місяць? Ми запитали у всіх членів Виконкому ФБУ - один виступив проти, а всі інші підтримали завершення сезону вже зараз. Хтось мовчки, хтось голосно, але погодилися з цим кроком.

Невдоволення Дніпра? Вони хотіли грати при порожніх трибунах. Коли Кондратьєв (президент БК Дніпро - прим.) буде президентом федерації, то нехай приймає рішення. Я несу відповідальність за всіх дітей, які грають у баскетбол, за всіх людей в цьому виді спорту і за всі клуби. Припустимо, ми помилилися, а 3 квітня світ переможе коронавірус. Якщо мені пред'являть, що я прийняв занадто кардинальне рішення - піду у відставку. Якщо не пред'являть - буду далі працювати.