Сеад ХАДЖИФЕЙЗОВИЧ: «Навіть не думав про інші клуби. Хотів залишитися в Мавпах»

Лідер «Черкських Мавп» Сеад Хаджифейзович нещодавно продовжив контракт із клубом. Минулого сезону форвард став одним із найкращих баскетболістів Суперліги. Своїми ігровими і людьскими якостями Сеад швидко закохав у себе черкаських уболівальників баскетболу. Нині Сеад знаходиться у Сербії та неабияк сумує за Черкасами.

– Я радий, що я залишився в Черкасах. Я відчував себе добре в цьому клубі і місті під час гри в минулому році. Я навіть не вів переговори з іншими командами. З самого початку я хотів поговорити з «Мавпами» про продовження контракту. У підсумку все закінчилося добре.

– Що стало вирішальним фактором при виборі команди на наступний сезон?
– Одна з головних причин - те, що я побачив, що «Черкаські Мавпи» - добре організований клуб. Всі домовленості, які ми мали, були виконані. Мені подобаються люди, які працюють в клубі. Хлопці та тренери в команді прекрасні. Особистісні фактори дуже важливі для мене. А в Черкасах з цим дуже добре.

– Команда зберегла на наступний сезон Конєва, Попова і Руслов. Задоволений, що хлопці залишаються?
– Я бачив, що вони залишилися в команді. Я радий за них. Ми знаходимося в постійному контакті. Я радий, що ми будемо грати разом ще один сезон. Вони хороші люди, гравці. У нас були чудові взаємини, тому з нетерпінням чекаю на роботу з ними.

– Кого із гравців минулорічного складу би залишити і на цей?
– Я хотів би бачити якомога більше гравців з минулого сезону. Але я не вирішую це.

– У «Черкаських Мавп» достатньо продуктивна баскетбольна школа. Чимало вихованців клубу отримують більше шансів в основній команді. Ти готовий стати для них не тільки партнером по команді, а й учителем?
– Звичайно. Я готовий допомогти молодим гравцям в будь-який час. Я знаю, як багато значить підтримка старшого товариша по команді для молодого гравця. У Черкасах є хороші молоді гравці. Я можу вільно сказати, серед кращих у всій лізі. Я впевнений, що вони це доведуть в найближчі роки. Добре, що тренер Максим Міхельсон дає шанс молодим гравцям і вірить в них.

– Як думаєш, якими якостями повинен володіти молодий баскетболіст, щоб мати шанси стати гравцем Суперліги?
– Найважливіше для молодого гравця - любити те, що він робить, мати трудову етику, любити тренуватися, працювати над собою в усіх областях, не тільки на баскетбольному майданчику, а й поза майданчиком. Вірити в те, що він робить, бути наполегливим і терплячим. Чекати на слушну нагоду заявити про себе і використати її найкращим чином.

– Ти без баскетболу вже більше трьох місяців. Скучив за грою?
– Я дуже сумую за баскетболом. Такої довгої паузи ще ніколи не було в моєму житті. Вже більше трьох місяців ми без баскетболу. Складно.

– Як тренуєшся зараз? Як в Сербії з карантином? Можна займатися в залах?
– Я бачив, що «Мавпи» провели збір у червні. Я теж почав тренуватися з м'ячем. Теж ходжу до зали. Хоча в останні дні ситуація з вірусом в моїй країні погіршилася, уряд хоче відновити жорсткий карантин, який скасували 2 місяці тому. Але я продовжую готуватися до сезону і не можу дочекатися початку тренування команди.

– Як проводиш літо? Чим займаєшся у відпустці?
– Я проводжу літо зі своєю сім'єю. Я нікуди не виїжджав. Ситуація специфічна, коронавірус порушив мої літні плани. Через таку ситуацію в світі краще бути вдома одному. Я подорожую по своїй країні з друзями.

– За Черкасами скучив?
– Найбільше мені не вистачає тусуватися з хлопцями з команди і звичайно ж скучив за грузинським рестораном.

– Коли плануєш прилетіти до Черкас? Які очікування від перших зборів?
– Я не знаю, коли я поїду в Черкаси. Я чекаю, коли клуб оголосить план першого збору і перших тренувань. Я сподіваюся, що це буде в першій половині серпня.
Найголовніше, щоб бути здоровим. Я впевнений, що ми будемо грати в хороший баскетбол. Я думаю, що це буде хороша комбінація молодих і досвідчених гравців. Командний дух повинен бути на найвищому рівні, щоб мотивувати нас і підштовхнути нас до якісних результатів.

Нагадаємо, що Сеад Хаджифейзович став першим після Лавриновича європейським легіонером, який увійшов в топ-5 гравців Суперліги.