Антон ДЗЮБА: «Давно подобаються Черкаси. Радий, що продовжу кар’єру в Мавпах»

Український форвард Антон Дзюба став першим новачком «Черкаських Мавп» цього літа. 24-річний баскетболіст повертається в Україну після кількох років гри в Іспанії. Дзюба розповів, чому обрав саме «Мавпи», порівняв рівень чемпіонатів Іспанії та України та поділився очікуваннями від нового сезону. Антоне, вітаємо в «Черкаських Мавпах»! Як виник варіант із нашим клубом? Чому обрав саме Черкаси?

 Тренер Максим Міхельсон цікавився мною. Ми знаємо один одного ще по збірній України U-16. Сказав, що розраховує на мене. У «Мавпах» гратиму 4-5 номера. 5-им номером буду у легких п'ятірках. Мені сподобалися умови. Давно подобаються Черкаси. Я сюди приїздив грати ще на рівні ВЮБЛ, та і в Суперлізі грав у Черкасах. Радий, що продовжу кар’єру тут. Подобається, що місто недалеко від Києва. Тому на вихідних зможу їздити додому.

 Чи слідкував за виступами «Черкаських Мавп» у минулі роки?
 Так звісно, я дивився ігри. Знаю, що це цікава команда.

 З ким із команди ти знайомий?
 Давно знаю Олександра Кобця, Івана Ткаченка, Нікіту Руслова. Ми грали ще в юнацьких збірних разом. Зараз цікаво буде зіграти на професійному рівні. Перед переходом ще спілкувався із хлопцями, які раніше грали в Черкасах. Зокрема говорив з Антоном Давидюком, котрий раніше тут грав.

 Кілька минулих сезонів ти провів в Іспанії? Задоволений, що повертаєшся в Україну?
 Були варіанти залишитися в Іспанії. Також були запрошення із Франції. Але варіант з Україною мені сподобався більше. Вирішив грати за «Черкаські Мавпи».

 Ти грав у третьому дивізіоні Іспанії. Що можеш сказати про рівень того чемпіонату? Порівняй його з українською Суперлігою.
– Там більш фізично сильний і атлетичний баскетбол ніж в Україні. Стосовно рівня обох ліг не можу сказати. На передсезонних турнірах ми грали із командами і першого і другого дивізіону. Перемагали команду «Більбао». Також грали з колишньою командою В’ячеслава Боброва (Гіпускоа), перегравали і їх. Загалом це ліга, куди приїздять випускники з NCAA і вже через рік їдуть в інші європейські ліги.
Стосовно свого виступу, то спочатку все було нормально. Йшли без поразок. Потім в одному матчі підвернув гомілкостоп. Пропустив півтора місяці. Статистика дещо впала, далі ми знову мали набирати хід. Але спалах коронавірусу і все завершилося.

 Де провів карантин?
– Буквально перед стартом карантину мали їхати на матч, але все зупинили. Потім чемпіонат як і в Україні достроково завершили. Мені вдалося встигнути повернутися до України до початку карантину. Бувально в останній день я повернувся.

 Як проводиш літо? Готуєшся до сезону?
 Зараз тренуюся із братом (Павло Дзюба). Іноді їздили до Львова відпочивати. Можливо ще поїдемо в Одесу. А так, готуємося до сезону. Працюємо в тренажерній і баскетбольній залі.