Дмитро СКАПІНЦЕВ: «Хочу побачити свій рівень на фоні В'ячеслава Кравцова»

22-річний вихованець «Черкаських Мавп» Дмитро Скапінцев вперше викликаний до збірної України. Для молодого центрового це стало неабиякою несподіванкою. Втім, Дмитро ретельно готується до збору і планує показати свої найкращі якості

- Я не очікував, що мене запросять до збірної України. Дуже зрадів цьому виклику. Розумію, що це аванс, адже останні роки я через травми себе не міг проявити. Тренер дає мені цей шанс. Їду показати себе з найкращого боку. Цей збір не підготовка до турніру, але все-таки це збір. Тренер хоче побачити гравців. Я постараюсь влитися в колектив, проявити свої найкращі якості.

- Чого саме очікуєш у збірній України?
- Останній раз у збірній України я був ще три роки тому у команді U-20, тоді я ще був на рік молодшим. А через рік у свою молодіжну збірну через травму не поїхав. Тому зараз дуже приємно буде повернутися до збірної. Але цього разу вже до національної.

- У збірній України традиційно сильна передня лінія. Чи хвилюєшся, адже на тренуваннях гратимеш проти Кравцова, Петрова та Коренюка?
- Так, є трохи хвилювання. В’ячеслав Кравцов – єдиний, з ким я ніколи не грав у своїй кар’єрі. Для мне це буде величезний досвід – пограти проти баскетболіста, який виступав на найвищому рівні і в Європі і в НБА. Це гравець, який найбільше всього матчів за збірну України провів. Тому для мене це дуже гарний досвід.

- Можливо є якісь питання до нього, чи практичні поради, які він міг би тобі дати?
- Я просто хочу відчути – як це, грати проти такого баскетболіста. Побачити свій рівень на фоні одного з найкращих центрових у збірній.

- У 22 роки у тебе вже тривала історія травм. Як так складалося?
- Ще у молодіжній збірній України я зламав руку. Вчасно не зробили обстеження, тому довелося пропустити такий великий термін – шість місяців. Я фактично повністю пропустив чемпіонський сезон. Вийшов уже на плей-оф, де зіграв три гри. Потім, мабуть через те, що почав активно тренуватися у мене виникли проблеми з колінами. Адже я півроку не грав, а потім дав навантаження і вони не витримали. Спочатку одне коліно, потім інше. І таким чином я пропустив ці сезони. Але зараз я повністю здоровий, налаштований на продуктивну роботу.

- Як змінилася твоя ментальність після цих травм? Ставлення до тренувань, до свого тіла та організму?
- Зараз стараюся контролювати свою вагу. Щоб не було лишньої ваги і зайвого навантаження на суглоби. Багато часу приділяю розминці перед тренуванням та після. Також слідкую за колінами – це моя зона ризику через високий зріст. Можна десь неправильно ногу поставити чи приземлитися. Тому за цим намагаюся слідкувати.

- Минулого року ти поїхав до NCAA, але дебютувати в коледжі тобі так і не вдалося. Були проблеми з документами. Що саме сталося?
- В США я тренувався і був у хорошій формі. Готувався грати у сезоні. Але потім в останній місяць навіть не тренувався. Адже мені заборонили. Мої документи в NCAA ніяк не могли прийняти. За їхніми правилами в NCAA можна грати п’ять років після закінчення школи. Якщо рахувати по шкільному атестату, то п’ять років уже пройшли. Але я вчився в технікумі, який прирівнюється до High School в Америці. І мій диплом дає мені ще два роки грати в NCAA. Але чомусь в штатах вважали інакше.

- Ти ще молодий гравець, але в останні кілька років через травми не зміг себе проявити. Чи вважаєш наступний сезон визначальним для себе?
-  Я хоч і молодий гравець, але вже не настільки. Мені 22 роки, потрібно демонструвати свій потенціал, доводити усім. Для мене тепер кожен наступний рік вкрай важливий. Цей сезон, напевно, буде певним чином визначальним. Тому що постійно виникали різні проблеми. Приїхав зі штатів, поки почав набирати форму, через коронавірус чемпіонат завершили. Хочу відіграти весь чемпіонат стабільно на високому рівні. Я поки підходжу без травм, у мене все в порядку. Тому сезон дуже важливий. Хочу показати, що я ще є в баскетболі і готовий доводити своєю грою це.

- Ти для свого зросту досить різноплановий центровий. Можеш і передачу віддати і дальній кидок виконати. Ці компоненти більше відточуєш зараз?
- Працюю над усім. Я б не сказав, що в мене якийсь дуже якісний кидок. Зараз почав більше його тренувати. Раніше в схемі гри у мене не було такого, щоб я міг виконувати кидок. Я завжди грав у трисекундній. А зараз тренер мені каже, що якщо я буду вільний, то можу виконати триочковий. Тому намагаюся це тренувати. Я зараз бачу, що баскетбол змінюється. Все йде до того, що центровий стає більш універсальним, а не повинен грати тільки внизу. Ніколи Йокіч та інші баскетболісти – яскравий приклад. Тому намагаюся покращувати всі елементи.