Чемпіони України повернулися додому!

Сьогодні «Черкаські Мавпи-96» повернулися додому з Запоріжжя, де вони оформили своє четверте чемпіонство поспіль.

Бадьорого понеділкового ранку до Черкас повернулася найтитулованіша юнацька баскетбольна команда міста – «Черкаські Мавпи-96». Вчора черкаські баскетболісти у поєдинку з БК «Донецьк» оформили своє четверте чемпіонство ВЮБЛ-96 поспіль.


Максим Міхельсон, головний тренер «Черкаських Мавп-96»:

«Як і в кожному фіналі, нам було складно добувати це чемпіонство. Протягом матчу у нас не все виходило. Не все було добре з реалізацією кидків, тому було складно грати. До того ж, з огляду на те, що ми вчетверте стали чемпіонами, суперники на нас серйозно налаштовуються. Всім хочеться обіграти чемпіона, та і в залі всі хочуть, щоб обіграли чемпіона, тому грати в такій атмосфері досить складно». 

Здобувши своє четверте чемпіонство, баскетболісти «Черкаських Мавп-96» стримані в емоціях: «Ця перемога для нас була набагато складнішою ніж минулорічне чемпіонство. Команди в цьому році значно підрівнялися, стали більш організованими – це помітно неозброєним оком. Вони продемонстрували, що гідні поваги. Стосовно емоцій, то оскільки ми вже вчетверте стали чемпіонами, вони не були такими сильними, як перший раз. Проте, як говорив один великий тренер: «найцінніша перемога та, яка остання». Напевно для нас найціннішою є ця перемога», – говорить Вадим Голік, капітан «Черкаських Мавп-96».


Проте не приховують своїх емоцій новоспечені дворазові чемпіони України Володимир Потапенко і Ростислав Лунський. Лише кілька тижнів тому ці баскетболісти стали чемпіонами країни у складі «Черкаських Мавп-97», сьогодні вони чемпіони у складі «Мавп-96».

«Я дуже хвилювався, коли їхав на цей фінальний тур, хвилювався перед виходом на паркет. Оскільки хотів добре проявити себе перед новим тренером. Було дуже складно протягом цього фіналу. Суперники серйозні, проте ми їх за рік вже непогано вивчили, тому це певним чином допомагало нам. Враження від перемоги дуже яскраві. Цю команду я знаю багато років, тому було легко влитися в колектив. Дуже хороший тренер, він постійно підтримував нас із Ростиславом (Лунським)», – ділиться враженнями Володимир Потапенко, гравець «Черкаських Мавп-96, «-97».

Чемпіонство у ВЮБЛ-96 є для «Черкаських Мавп-96». Проте в загальній історії цієї команди – це п’яте чемпіонство. Чотири у чемпіонатах серед юнаків 1996-го року, та одне серед юнаків 1995-го року народження.


Окрім чемпіонського кубку із Запоріжжя баскетболісти «Черкаських Мавп-96» привезли ще кілька перемог та звань. Так, МVP фінального туру став Олександр Кобець. Гравці Нікіта Воєвода, Микита Руслов і Вадим Голік стали переможцями конкурсу триочкових кидків. А чемпіоном конкурсу слем-данків став Святослав Михайлюк.