Баскетбольна школа готується до нового сезону

Цього тижня «Черкаські Мавпи» стартують у Суперлізі Парі-Матч. Тоді як юнацькі команди клубу ще лише готуються до нового сезону. Ми розпочинаємо серію матеріалів про підготовку команд баскетбольної школи «Черкаських Мавп» до Всеукраїнської юнацької баскетбольної ліги України.

«Черкаські Мавпи-03» перебувають у середині вікової піраміди баскетбольної школи. Це і не наймолодші юнаки, проте і не найстарші. Два сезони поспіль підопічні Олександра Молчанова завершують чемпіонат на шостій сходинці. Хоча у кожній першості в активі команди були хороші матчі, і підсумкове місце могло б бути вище. Так, минулого року «Мавпи-03» лише п’ять очок програли команді Дніпропетровська, і відразу вибули з боротьби за медалі. Хоча СДЮШОР-5 (Дніпропетровськ) у підсумку і стала чемпіоном.

Нині баскетболісти ретельно готуються до нового чемпіонату. Усі гравці ретельно працювали влітку. За плечима у команди тривалий збір, під час якого баскетболісти займалися загальною фізичною підготовкою. Команда бігала кроси, працювала на піску, були заняття й на майданчиках на вулиці. З вересня «Черкаські Мавпи-03» зайшли до зали. Щотижня на гравців чекає по шість тренувань. Це заняття як у Першій, так і 34-ій гімназіях. Окрім цього є тренування і у ПС «Фотоприлад». Минулорічний склад вдалося повністю зберегти. Серед лідерів команди – Максим Голєнков. Юнак грає за дві команди у ВЮБЛ. Цього сезону хоче приміряти медалі.

«Минулий сезон був дуже складний. Але ми могли вийти у четвірку, програли важкий матч Дніпропетровську. Було прикро, тому що шосте місце – це не наше місце. Ми могли і повинні були посісти вище місце. Тому зараз ми повинні плідно попрацювати, аби цього року покращити свій результат. Влітку у нас були важкі тренування, добре підтягнули фізичну підготовку. Тепер займаємося в залі. Індивідуально хочу покращити свою гру, свій кидок, провести сильніший чемпіонат», – зазначає Максим Голєнков, гравець «Черкаських Мавп-03».

Про турнірні завдання головний тренер команди, Олександр Молчанов поки не говорить. Втім очікує від своїх підопічних прогресу в індивідуальній грі.

Олександр Молчанов, головний тренер «Черкаських Мавп-03»:
«Зараз готуємося у звичному режимі. У серпні у нас пройшов гарний тренувальний збір з фізичної підготовки. Більшість хлопців плідно попрацювали, і суттєво додали як у фізичному плані, так і в координації, підросли, стали сильнішими. Про завдання я хлопцям завжди кажу, якщо ви хочете покращити свій результат, то потрібно більше працювати. Про місце зарано говорити. Звичайно хотілося б вище. Адже два роки ми на шостій сходинці завершуємо чемпіонат. На тренуваннях акцент робимо на індивідуальній грі. У нас такий баскетбол, що потрібно грати один на один. Усі команди нашої вікової категорії так грають. І в якої команди більше гравців, котрі індивідуально сильніші, ті команди й виграють. У нашому складі зараз 15-16 гравців. Серед них – троє новачки. Якщо до початку чемпіонату вдасться чомусь їх навчити, то і вони гратимуть. Звісно, хотілося б мати більше гравців. Щоб була ротація. Тому що протягом чемпіонату не завжди вдається зберегти оптимальний склад».