12-річні «Мавпи» завершили сезон

Обидві команди баскетбольної школи «Черкаських Мавп» фінішували у чемпіонаті ВЮБЛ-04.

У Черкасах завершився перехідний тур за вихід до Фіналу 8-ми Всеукраїнської юнацької баскетбольної ліги України. Протягом кількох днів 8-ка команд сперечалася за дві путівки до Дніпра, де 20-22 травня відбудеться фінальний етап чемпіонату України. Дві команди «Черкаські Мавпи-04» та «Черкаські Мавпи-ОСДЮСШОР» не зуміли пробитися до фінальної частини. Вже першого дня підопічні Олександра Ворони та Олександра Лашко зіграли між собою. У не простому матчі гору взяли баскетболісти ОСДЮСШОР – 57 : 55.

Команда Лашко грала вирішальний матч за вихід із колективом ДЮСШ із міста Чортків. Однак поступилася і вибула з боротьби за медалі. А в останній грі перемогли. Як підсумок, «Мавпи-ОСДЮСШОР» завершили сезон на 9-ій сходинці.

«Черкаські Мавпи-ОСДЮСШОР» – «Черкаські Мавпи-04» 57 : 55

«Черкаські Мавпи-ОСДЮСШОР» – ДЮСШ (Чортків) 65 : 72

Гра за 9-те місце
«Черкаські Мавпи-ОСДЮСШОР» – ДЮСШ (Полонне) 73 : 58

Олександр Лашко, головний тренер 
«Черкаські Мавпи-ОСДЮСШОР»:
«Завершили сезон на 9-му місці. У вкрай складній грі з черкаською командою хлопці віддали дуже багато сил, яких не вистачило в найважливішій грі сезону. До того ж, отримали травми. Дуже шкода, що нам не вдалося пройти у фінал. Тепер попереду на нас очікує продуктивне літо і ми зобов’язані в наступному сезоні доводити, що це не наша межа. Цей басктебольний рік видався дуже насиченим, емоційним та цікавим. Радує, що хлопці прогресують від гри до гри і готові наполегливо працювати над собою. Дякую керівництву, батькам і команді. Дякую за допомогу, підтримку, довіру і вашу віру в нас. До зустрічі»!

Команда Олександра Ворони фінішувала 12-ою. Поступившись землякам, гравці «Мавп-04» поборолися зі столичною СДЮСШОР-16, втім поступилися. У підсумку, завершили змагання на 12-ій позиції. Сезон неоднозначний, але позитивні моменти є, говорить тренер команди.

Олександр Ворона, головний тренер «Черкаських Мавп-04»:
«Сезон неоднозначний, але і цікавий водночас. Чому такий – з’явилося чимало цікавих команд, стало більше ігор. Були як хороші, так і провальні ігри. Це процес навчання наших хлопців. Цього року я більше давав хлопцям індивідуальної роботи. Щоб вони вміли грати індивідуально. У цьому віці потрібно менше працювати над тактикою. Мінусів дуже мало, ці моменти індивідуальні і обумовлюються віком гравців – 10-12 років. У мене в складі 5 гравців 2005-го року, один 2006-го. Тому до помилок я спокійно ставлюся. Щодо плюсів: я бачу, що ми сильніші більшості команд індивідуально. Всі хлопці можуть обіграти суперника один-в-один, можуть іти в прохід, кидати як правою, так і лівою рукою. Є промахи, але ми ростемо, прогресуємо. Якщо зараз, у цьому віці, хлопці виконують кидки не сильною рукою, то далі їм буде значно легше. Вони все робитимуть на автоматі. Це буде позитивний момент. Також хлопці продемонстрували свій характер. У багатьох матчах програвали на старті, але далі діставали суперника. Добре, що завершили без травм.
Хочу подякувати батькам, за те, що віддали найдорогоцінніше, що в них є, в наші руки. І тепер ми можемо ростити особистостей, можливо майбутніх баскетболістів. Президенту «Країна Баскетболія», Олександру Нагорному за можливість організовувати цей процес. І особисто Михайлу Юрійовичу Бродському за те, що в Черкасах є баскетбол».