Олександр Молчанов про новий сезон «Черкаських Мавп-03»

Минулого сезону «Черкаські Мавпи-03» зупинилися за крок від медалей чемпіонату України. Головний тренер, Олександр Молчанов у своєму інтерв’ю розповів нам про підготовку команди до сезону, кадрові втрати та зміни у баскетболі цієї вікової категорії.

Олександре Миколайовичу, минулого сезону ви посіли четверте місце у ВЮБЛ. Причому вийшли до фіналу із нижньої частини турнірної таблиці. Чи очікували такого результату?
– Ще перед сезоном ставили завдання потрапити у фінальну вісімку. Коли приїхали на фінал, то налаштовував хлопців. Казав, якщо ми приїхали, потрібно боротися у кожному матчі. Причому, в сезоні ми місцями демонстрували не погану гру. У першому матчі переграли Рівне. У сезоні ми цій команді поступалися із великим рахунком, але у фінальному етапі взяли реванш. Далі програли Дніпру. Хоча мали шанси.

– Чого забракло аби здобути медалі?
– Я так зрозумів, що хлопці віддали все, що могли у попередній грі. Говорив хлопцям, що для декого це може бути єдиним шансом поборотися за медалі. Однак не всі могли налаштуватися. Не впоралися з хвилюванням. Та й суперник був вкрай потужним.

– Загалом задоволені минулим сезоном?
– Результатом задоволені. Безперечно хотілося потрапити у призову трійку. Але команди Южного, Одеси, Дніпра – дуже сильні. Вони здобули медалі заслужено. За антропометричними даними ми поступаємося всім цим командам. Загалом у чемпіонаті багато команд із високими гравцями. У нас немає таких хлопців. Найвищий – Назар Тарасенко – 187 сантиметрів. Максим Голєнков – 186. В інших командах є хлопці за 190 сантиметрів. По сезону, задоволений окремими гравцями. (Максим) Голєнков та (Кіріл) Крутогуз провели дуже потужний сезон. Вони продемонстрували хороший прогрес, зіграли стабільно на високому рівні. Інші хлопці (Тарасенко, Маринченко) грали лише моментами.

– Часто вашим лідерам бракувало допомоги від інших гравців. З огляду на це, що потрібно зробити, щоб розвантажити лідерів?
– Будемо пробувати. На першому тренуванні хлопцям сказав. Що ми стартуємо без Голєнкова, який влітку переніс операцію. Також легша операція була у Максима Крутогуза, він уже працює з нами. Але не відомо в якій формі підійде до першого туру. Я з усіма хлопцями говорив і сказав, що у вас є нагода проявити себе. Потрібно згуртуватися, мобілізуватися і продемонструвати, що ми команда. Ми не команда, яка покладається лише на двох гравців. У нас є сильні сторони.

– Ви згадали про травму Максима Голєнкова. Його влітку прооперували. Яка ситуація із ним зараз? Чи зможе він зіграти цього сезону?
– Так, йому зробили серйозну операцію. Поки йде період відновлення. У середині вересня він збирається їхати на обстеження до лікаря, який його оперував. Про терміни відновлення поки говорити не доводиться. Він, звичайно, з’являється на тренуваннях. Як може, однією ручкою працює. Але не інтенсивно і не довго. Також влітку невеличку операцію провели Крутогузу. Однак він вже почав працювати в загальній групі. Очікуємо, що до першого туру буде в оптимальній формі. 

– Зараз ви працюєте вже в залі. Який план на вересень?
–Зараз звертаю увагу на техніку – дриблінг, ведення, кидкова підготовка. Не всі володіють гарним кидком. Відпрацьовувати тактичні моменти поки що складно, адже ми працюємо у шкільному залі. Коли зайдемо до великої зали зможемо як слід над цим працювати. Очікуємо, коли будуть підписані всі угоді і з’являться чіткі плани. Поки відпрацьовувати тактичні моменти. Також можливо проведемо кілька тренувальних матчів із командами клубу. Можливо з хлопцями Володимира Мірошника, можливо із командою 2004-го року.

– Зрозуміло, що в команди нині проблеми з кадрами. Попри це, які завдання на сезон ставите перед хлопцями?
– Перш за все командний дух. Хотілося б щоб наша команда могла мобілізуватися. Щоб хлопці не втратили концентрацію. Виходили на кожну гру і намагалися своєю командною грою, силою духу закрити ці проблеми, з якими ми зараз зіштовхнулися. Сподіваюся на самовідданість, командну гру.

– Як хлопці реагують на такі виклики?
– Всі хочуть працювати. Хочуть скоріше зіграти. Помітно, що хвилюються, грати без лідерів не завжди просто. Але це хороша нагода проявити себе.

– Нещодавно федерація баскетболу сформувала підготовчі збірні України – U14, U15. Чи є завдання щоб хлопці потрапили до цих команд?
– Керівництво клубу ставить завдання, щоб було представництво Черкас у збірних. Цього літа явним претендентом до збірної був Максим Голєнков. Але потім операція. Я думаю, як відновиться, він має проходити і надалі до цієї команди. Кандидатами були Тарасенко і Крутогуз. Але тренер сказав, що поки вони не потрапляють до складу. Нічого, будемо працювати. Намагатимемося покращити в сезоні нашу гру, щоб довести, що можемо бути гравцями збірної.

– Володимир Чурсін буде опікуватися старшими командами баскетбольної школи «Черкаських Мавп». Зокрема і вашою. Чи спілкувалися ви з ним про новий сезон, про план роботи?
– Володимир Борисович рветься в бій. Хоче допомогти нам, у нього величезний досвід. Поки не маємо можливості. Адже тренуємося лише в школі, тут поставити тактичну роботу вкрай складно. Ми з ним кілька разів спілкувалися і розраховуємо на плідну роботу з ним. Думаю, наступного тижня ми отримаємо залу й наші тренування стануть більш професійними.

– Цього сезону будуть зміни у правилах вашої вікової групи.
– Так, будемо грати за правилами дорослого баскетболу. І зонний, і персональний захист, і пік-н-роли. Все буде дозволено. Можна ставити заслони як гравцю без м’яча, так і гравцю з м’ячем. Дозволяється пресинг та ще багато змін. Будемо готуватися. Думаю, що в цьому Володимир Борисович допоможе нам перелаштуватися. Зіштовхнемося з усіма компонентами дорослої гри.

– Ви говорили, що в команді бракує дорослих хлопців. Чи шукали нових гравців?
– У цьому віці дуже важко знайти когось нового. Часто приходять хлопці на тренування. Є й високі. Але через певний час залишають команду. Тому що за такий час потрібно дуже багато наздогнати. Хлопці відстають у баскетбольному плані за всіма нашими гравцями. Тому працюємо нашим складом. Стосовно 2004-го року, наприкінці минулого сезону я не бачив, хто може підсилити нашу команду. До того ж, у тих командах також немає високих хлопців. Можливо, цього року будемо залучати когось із перших номерів.